کد خبر : 326
تاریخ خبر : 1391/05/03 12:53 ب ظ
با همكاري يك ايراني اتفاق افتاد

شمانيوز: سریال تلویزیونی «عمر بن خطاب» از ماه رمضان در شبکه ی MBC پخش خود را آغاز كرده است كه با مخالفت های گسترده ای مواجه شده است.

 سریال تلویزیونی «عمر بن خطاب» از ماه رمضان در شبکه ی MBC پخش خود را آغاز كرده است كه با مخالفت های گسترده ای مواجه شده است.

این سریال توسط شبکه ی MBC متعلق به «ولید بن ابراهیم ال ابراهیم» و موسسه «بنیاد قطر» تهیه شده است.به گفته ی سخنگوی گروه شبکه های MBC، این سریال یکی از بزرگترین تولیدات در طول تاریخ تلویزیون در جهان عرب است.


پخش این فیلم با مخالفت هایی از سوی مفتی اعظم عربستان سعودی و الازهر مواجه شده است.الازهر نمایش چهره ی اهل بیت پیامبر(ص) و نزدیکان ایشان را ممنوع اعلام کرده است. كه متاسفانه در اين فيلم چهره حضرت محمد (ص) و حضرت علي(ع) به نمايش در آمده است.

از سوی دیگر شیخ عبد الحزیر عبدالله الشیخ مفتی اعظم عربستان سعودی انتقادات تندی از این سریال کرده است.وی در نماز جمعه خطاب به نمازگزاران گفت: عاملان ساخت سریال عمر فاروق مرتکب گناه بزرگی شده اند.وی اضافه کرد: به نمایش کشیدن خلفای اسلام و نزدیکان پیامبر (ص) اشتباه است و این امر باعث انتقاد و توهین به انان می شود.


هایک سخنگوی شبکه های MBC گفت: این سریال به چندین زبان ترجمه و فروخته شده است.وی افزود: در پی مذاکره با کمپانی های انگلیسی، فرانسوی، اندونزیایی و مالزیایی برای نمایش این سریال به مراحل خوبی رسیده ایم.

روزنامه الاخبار چاپ لبنان نیز درباره پخش سریال تاریخی عمر فاروق نوشت: این امر موجی از واكنش ها و اعتراضات را در كشورهای عربی به خصوص كویت به وجود آورده است.

این روزنامه روز دوشنبه نوشت: عده ای از نمایندگان اصولگرای مجلس كویت، ساخت این فیلم را برخلاف شریعت اسلامی دانسته و خواستار منع پخش آن از شبكه ها و تلویزیون های عربی منطقه شدند.

الاخبار تأكید كرد: نمایندگان متعصب و اصول گرای مجلس كویت به نمایش درآوردن چهره صحابه پیامبر(ص) در این فیلم را مغایر با شریعت اسلامی می دانند و تهدید كردند از هر اقدامی در راستای منع پخش این فیلم صرف نظر نخواهند كرد.

این روزنامه لبنانی نوشت: از زمانی كه شبكه های تلویزیونی عربستان و قطر از پخش بزرگترین فیلم مشترك تاریخی پیرامون سیره برخی صحابه خبر داده اند، صدای اعتراض ها و واكنش ها به رهبری عده ای از نمایندگان اصولگرای مجلس كویت در این كشور بلند شد و آنها از وزرای فرهنگ كشورهای حاشیه خلیج (فارس) خواستند از پخش این فیلم جلوگیری به عمل آورند.

یكی از نمایندگان كویتی معترض به بخش فیلم عمر به نام "محمد هایف" در پایگاه "توییتر" خواستار جلوگیری از بخش فیلم یاد شده شد و بخش این فیلم را عملا توهین به فتاوی مراجع دین، احساسات مسلمانان و عقاید آنها قلمداد كرد.

الاخبار ادامه داد: یكی از بازیگران این فیلم با ابراز تعجب از جار و جنجالها پیرامون فیلم عمر فاروق گفته كه این فیلم به اجازه بسیاری از علما و مراجع اهل سنت از جمله "یوسف قرضاوی" مفتی مصر ساخته شده است.

یك وكیل كویتی اصول گرا نیز در اعتراض به بخش فیلم عمر در ماه مبارك رمضان به علت وجود اشكال شرعی در به نمایش در آوردن چهره صحابه پیامبر در كارهای تلویزیونی و سینمایی علیه شبكه تلویزیونی mbc عربستان شكایت كرد.

این روزنامه لبنانی نوشت: نویسنده این فیلم "ولید سیف" فلسطینی الاصل و كارگردان آن "حاتم علی" از كشور سوریه است؛ در این فیلم جمعی زیادی از هنرمندان كشورهای سوریه، مغرب، كویت ، عراق ، تونس، قطر و مصر شركت دارند.


ناگفته نماند که براساس تصویری که "گلف نیوز" منتشر کرده است، عبدالله اسکندری یکی از بهترین چهره پردازان ایران در ساخت این سریال شرکت داشته است.

اسکندری طراح سریال های مهمی چون امام علی (ع) و همچنین مختارنامه و دهها فیلم و سریال دیگر بوده است.

 

 

نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
توسط : من
موافق : [1]
مخالف [ 2]
کسی که با عمر دشمنی کند با علی دشمنی کرده است. به خود بیایید این دسیسه ی یهود است وگرنه صحابه باهم دشمنی نداشتند . به خود بیایید......
توسط : حسنا
موافق : [8]
مخالف [ 1]
ما از پيامبر وخلفاي بزرگمون ياد گرفتيم در جواب بي ادبي انسان هاي كوته فكر ساكت بمونيم.خدا خودش شاهد بي حرمتي بعضيا به اصحاب پيامبرش هست .انشاا... جواب اين لعنتاشونو تو اين دنيا و اون دنيا بهشون بده.
توسط : ياسرنارويي
موافق : [8]
مخالف [ 6]
عمر هميشه زنده هستش
توسط : حسین
موافق : [8]
مخالف [ 3]
اخبار غلط دادن عادت رسانه های ماست.در این فیلم اصلا حتی صدای پیامبر و اهل بیت هم وجود ندارد.
توسط : کرد
موافق : [10]
مخالف [ 7]
حقیقت تلخ است میتونید نگاه نکنید.
توسط : حامد
موافق : [14]
مخالف [ 1]
به نظر من اگر به دور از تعصب واندوخته های ذهنی قبلی به این سریال نگاه کنیم این سریال پراست از ارزشهای اخلاقی و معنوی واخوت و برادری میان صحابه پیامبر که میتواند سرمشق امروز مسلمانان جهان باشد تا بیش از این مسلمان راستین مضحکه دست مستکبران تشیع و تسنن ویهود نباشند به امید بازگشتن به اسلام ناب نبوی (امین)
توسط : خسرو پرویز
موافق : [1]
مخالف [ 12]
درود ای کور دلان نگاه کنید که اعراب در همان اول اسلام در زما ابوبکر عمر عثمان وعلی یا همان خلفای رابعی (چهار تایی) تازی با حمله به به کشور های رو به زوال به نام اسلام در ایران این همه آدم کشتنند که الان به کردهای خود افتخار و ایرانی را موالی (برده) خود مدانند.همه ی این ها را به صفین نهروان و..... ختم نکنید که در جنگهایی همچون قادصیه ،پل ،اربیل و..... چه جنایت هایی که نکردنند . تازی ها همیشه پیش مرگ ایرانیان بوده اند. عرب را زشیر شتر خوردن و سوسمار عرب را به جایی رسیده ست کار. که تاج کیانی کند آرزو تفو بر تو ای چرخ گردون تفو. درود بر زرتشت و پندار نیک ،کردار نیک و گفتار نیکش
توسط : محب الحسین
موافق : [10]
مخالف [ 22]
آخه عمر لعنت خدا بر او ارزشساختن سریال داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
توسط : nahid
موافق : [14]
مخالف [ 4]
سلام بهتره به کسی توهین ویا فحاشی نکنید اگه مسلمون هستین بهتره این جور نباشین
توسط : یا فاروق اعظم
موافق : [12]
مخالف [ 4]
به نظر من ساخت این فیلم به موقع و کار بسیار عالی ای بوده ولی این درست نیست که چهره ی 4 خلیفه اعظم به نمایش دراید. اللهم صلی علی محمد و آل و اصحاب محمد
توسط : رحمان
موافق : [10]
مخالف [ 3]
در این فیلم هیچ نوع اهانتی نسبت به رسول الله و اهل بیت ایشان نشده است و چهره ی شخص پیامبر و اهل بیتش به تصویر کشیده نشده است . سریال عمر فاروق 31 قسمت دارد که در این سریال چهره اصحابی چون حضرت ابوبکر - حضرت عمر -حضرت عثمان -و حضرت علی نمایش داده شده است
توسط : m
موافق : [9]
مخالف [ 14]
علی همای رحمت است همانهایی که غدیر خم رو درک نکردن علی رو شهید کردن همانهایی که غدیر خم رو درک نکردن حسینو سربریدن حالا هم همونایی که غدیر خم رو درک نمیکنن این فیلمو ساختن
توسط : عبید
موافق : [3]
مخالف [ 1]
لطفا در گفتگو کنید بیشتر باشه
توسط : مصطفی اصفهان
موافق : [7]
مخالف [ 29]
ازاین اعراب بادیه نشین بیش ازانتضار نیست
توسط : عشق علی
موافق : [9]
مخالف [ 17]
وای برکسی که دربرابر این عمل وقیحانه سکوت کند
توسط : احمدي- سيستان و بلوچستان
موافق : [13]
مخالف [ 21]
تعجب مي كنم چرا شيعه هيچي نمي گويد يك فيلم امام علي ساختيم چند نفر از شيعه ها را كشتند حالا اين ها به تمام مسلمانان توهين كردند و هيچ كاري نمي توانيم بكنيم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
توسط :
موافق : [13]
مخالف [ 31]
اين عرب هاي عوضي هر كار مي خوان مي كنند و هيچ كس هيچي نمي گويد

پر بحث ترین ها

پر بازدیدترین ها

۶ آذر ١٣٩۴
جمعه
27 Nov 2015
  •  
  •  
یادداشت و گفتگو
نظر سنجی
وام 25 میلیونی خرید خودرو بیشتر به سود چه گروهی است؟
اخبار ویژه