شمانیوز

رپرتاژ آگهی/

عمل پیوند موی طبیعی یکی از بهترین راه های دائمی درمان طاسی و ریزش مو است.برای رسیدن به بهترین نتایج ، آگاهی و رعایت یکسری اقدامات قبل از کاشت مو لازم و ضروری است.کلینیک رویان سلامت در این مطلب نکات اساسی، باید ها و نباید های قبل کاشت مو را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد تا برای این عمل آمادگی بیشتری داشته باشید.

عمل پیوند موی طبیعی یکی از بهترین راه های دائمی درمان طاسی و ریزش مو است.برای رسیدن به بهترین نتایج ، آگاهی و رعایت یکسری اقدامات قبل از کاشت مو لازم و ضروری است.کلینیک رویان سلامت در این مطلب نکات اساسی، باید ها و نباید های قبل کاشت مو را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد تا برای این عمل آمادگی بیشتری داشته باشید.

 

Capture

توصیه های قبل از پیوند موی طبیعی

 

1- انجام مشاوره قبل ازعمل کاشت مو

 

انجام مشاوره اولین و مهم ترین گام قبل ازجراحی پیوند مو است. عمل کاشت مو نیز مانند تمام اقدامات درمانی نیاز به مشاوره قبل از عمل دارد. البته درباره پیوند موی طبیعی بدلیل ماندگار بودن نتایج، جلسه مشاوره از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در جلسه مشاوره، پزشک فرد متقاضی را معاینه می کند. علت ریزش مو را بررسی و متناسب با سن بیمار، میزان طاسی و میزان تراکم مو مناسب ترین تکنیک درمان رزش مو را پیشنهاد می کند.

 

ع

 

در مواردی که ناحیه طاسی زیاد نباشد یا سن بیمار برای عمل کاشت مو مناسب نباشد، روش PRP و یا مزوتراپی پیشنهاد می شود.بنابراین مشاوره قبل از عمل کاشت مو می تواند به شما در انتخاب بهترین و موثرترین تکنیک درمان طاسی و ریزش مو کمک کند.

 

2-تحقیق درباره جدیترین روش های کاشت مو

 

امروزه با پیشرفت علم و بروز رسانی دستگاه ها، روش های کاشت موی طبیعی بهتر و موثرتر شده است.تکنیک های کاشت موی FUT و FIT در گذشته بسیار پرطرفدار و رایج بود.با این وجود عوارض و مشکلاتی نیز داشتند: دوره نقاهت طولانی ، درد و خونریزی و کبودی ، به جای ماندن جای زخم و بخیه و مراجعه مکرر از جمله مشکلات مربوط به این دو روش بود.

 

جدیدترین روش های کاشت مو

 

امروزه با اصلاح و برطرف کردن عیوب روش های قدیمی، تکنیک های موثرتری برای کاشت مو انجام می شود که بهترین آنها عبارتند از:

 

کاشت مو به روش FIT

 

روش کاشت اف آی تی (FIT) یکی از روش های کاشت مو است . که در این روش فولیکول‌های مو یا واحدهای مو به‌صورت گروهی یا تک‌تک از پشت سر با وسیله‌ای به نام «هولدر» یا «پانچ» برداشته می‌شوند و در نواحی‌ای که مو ندارد، کاشته می‌شوند.

 

روش کاشت موی FIT یک روش بدون درد با بی‌حسی موضعی است که برای کاشت مو در نواحی‌ای که وسعت کمتری دارند مثل ریش، ابرو، مژه، سبیل یا کسانی که طاسی وسیع ندارند یا زمانی که امکان برداشت بافت به هر دلیلی از پشت سر بیمار وجود ندارد کاربردی‌تر است.

 

هخ

 

کاشت مو به روش FUT

 

در روش کاشت مو FUT  ، یک تکه نوار باریک از بافت پوست پشت سر فرد برداشته می‌شود و سپس توسط پزشک مجرب در زیر میکروسکوپ‌های مخصوص کاشت مو به واحدهای مو یا FUG تبدیل می‌شود. پس از آن در نواحی‌ای که قرار است کاشت انجام شود، برش‌هایی ایجاد می‌شود و واحدهای مو یا FUG در این برش‌ها کاشته می‌شوند.

 

کاشت مو به روش SUT

 

در روش کاشت مو SUT از یک دستگاه نیمه خودکار به نام SAFE استفاده می شود .دستگاه SUT به یک مکنده مجهز است که پس از ایجاد سوراخ ، گرافت ها را با مکش استخراج می کند . خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی ،  دستگاه های امروزی SAFE عیوب دستگاه برطرف شده است.بطوریکه پرتی و از بین رفتن فولیکول های برداشت شده تقریبا به صفر رسیده است .

 

کاشت مو به روش ترکیبی ( FUT+FIT)

 

در روش کاشت موی ترکیبی از دو روش FUT و FIT کمک گرفته می شود و ناحیه بدون موی سر که دچار ریزش مو شده است را پوشش می دهد.

 

هخخ

 

کاشت مو به روش Superfue Plus

 

کاشت مو به روش superfue plus  جز بهترین روش های کاشت مو در دنیا است که مرحله برداشت و کاشت مو توسط دستگاه های هوشمند و الکترونیک صورت می گیرد .

در این روش ، دستگاه بهترین گرافت ها با ضخامت مناسب و چند ریشه ای را بر می دارد .بدون اینکه آسیبی به بافت های زیرین پوست سر بزند و یا جای اسکار باقی بماند .

تراکم گرافت های برداشته شده در این روش بیش از 5تا 7برابر روش های دیگر است . همچنین کاشت مو توسط دستگاه و بدون آسیب زدن به فولیکولها در جهت مناسب با رعایت خواب و استاندارد و با حداکثر تراکم انجام می شود .

کلنیک تخصصی رویان سلامت تنها کلنیک در سطح خاورمیانه است که توانسته با دراختیار داشتن دانش و تکنولوژی های پیشرفته ، بصورت انحصاری مجری این شیوه از کاشت مو باشد.

 

WhatsApp Image 2020-10-27 at 13.44.50

 

3-انتخاب بهترین  کلینیک برای عمل کاشت مو

 

بدون شک پیدا کردن بهترین مرکز کاشت مو، یکی از مهم ترین اقدامات قبل از عمل پیوند موی طبیعی است که بتوان با اطمینان خاطر این عمل را در آنجا انجام داد.

 بهترین مرکز کاشت مو باید :

 

1-تاییدیه و مجوزهای لازم را داشته باشد.

2-از کادر پزشکی متخصص و با تجربه برخوردار باشد

3- از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته و جدید برای کاشت مو برخوردار باشد

4- یک تیم پشتیبانی و مشاوره خوب شما را در کل فرایند عمل کاشت مو همراهی کنند.

5- دسترسی به کلینیک آسان باشد.مخصوصا در کلان شهرهایی مانند تهران .

6- خدمات درمانی متنوعی را در زمینه کاشت مو ارائه دهد.

علاوه بر این، رعایت پروتکل های بهداشتی در جریان اپیدمی ویروس کرونا یکی دیگر از ویژگی هایی است که امروزه بایستی درزمان انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو درنظر داشته باشید.

 

0--

 

4-تحقیق درباره میزان تجربه و مهارت تیم پزشکی کاشت مو

 

پیدا کردن یک تیم پزشکی با تجربه که بتواند بهترین و طبیعی ترین کاشت مو را برای شما انجام دهد، یکی دیگر از اقدامات قبل از عمل پیوند موی طبیعی است. در واقع، انتخاب بهترین متخصص و تیم پزشکی برای کاشت مو نکته بسیار ارزشمندی است زیرا انتظار دارید در قبال صرف وقت وهزینه جراحی, بعد از انجام عمل کاشت به نتیجه رضایت بخشی برسید.

 

مهم ترین معیارهایی که باید در زمان انتخاب تیم پزشکی ماهر و کارآزموده در نظر داشته باشید عبارتند از:

 

● تخصص : متخصص کاشت مو می بایست مدرک تخصصی پوست و مو یا جراحی پلاستیک داشته باشد. اعضای تیم پزشکی نیز باید دوره های تخصصی موردنیاز را گذرانده باشند.

●مهارت: دقت در ایجاد برش های ظریف، رعایت فاصله گذاری بین گرافت ها،دادن جهت و زاویه دقیق به گرافت ها و...از مسائل مهمی هستند که تنها از عهده یک تیم پزشکی متخصص و کارآزموده برمی آید.

●تجربه : تجربه پزشک و کادر همراهش در زمینه کاشت مو و تعداد عمل های موفقیت آمیزی که انجام داده اند، می تواند مدرک قابل اعتمادی برای اثبات قابلیت ها و برتری آنها در زمینه کاشت مو باشد.

 

5-بررسی و تحقیق درباره هزینه کاشت مو

 

هزینه کاشت مو یکی از مهم ترین دغدغه های متقاضیان این درمان زیبایی است.

در کشور ما هزینه کاشت مو مانند بسیاری دیگر از خدمات پزشکی و غیرپزشکی نرخ معین و مصوبی ندارد. هزینه کاشت مو به فاکتورهای متعددی از جمله نوع روش، تعداد گرافت ها ،میزان مهارت و تجربه متخصص پوست و مو و میزان ناحیه طاسی بستگی دارد.

 

به همین دلیل، عمل کاشت مو درصورتیکه در بهترین کلینیک انجام شود هزینه چندان پایینی نخواهد داشت. اما در عوض نتیجه و ماندگاری آن در طولانی مدت ارزش هزینه کردن را خواهد داشت.معمولا  اکثر کلینیک هایی که قیمت های پایینی برای انجام خدمات خود در نظر میگیرند در زمره خدمات بی کیفیت محسوب می شوند. بنابراین هیچگاه بدنبال کمترین هزینه کاشت مو نباشید.

 

6-اگاهی از عوارض و خطرات احتمالی بعد از عمل کاشت مو

 

خوشبختانه جدیدترین روش های کاشت مو دارای کمترین عوارض و خطرات احتمالی بعد از عمل می باشند.با این وجود عمل کاشت مو نیز مانند هر جراحی دیگری یکسری عوارض موقتی دارد که طبیعی می باشد.

 

عوارضی مانند درد و سوزش و تورم در روش های امروزی کاشت مو به حداقل رسیده است. بطوریکه فرد متقاضی بعد از 24ساعت از گذشت عمل می تواند فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرد.

 

اما اگر از روش های سنتی کاشت مو مانند  FUTو یا FIT استفاده می کنید ، باید قبل از جراحی از تمامی عوارض و ریسک های احتمالی آن با خبر شوید. در جلسه مشاوره، پزشک متخصص شما را از عوارض و خطرات احتمالی جراحی کاشت مو آگاه می سازد تا با آگاهی بیشتری نسبت به انجام جراحی کاشت مو اقدام کنید.

 

7-اطلاع از مدت زمان دوره ریکاوری و نقاهت

آگاهی از مدت زمان لازم برای استراحت و دوره ریکاوری یکی از مهم ترین مسائلی است که می بایست قبل از کاشت مو درباره آن اطلاع داشته باشید. مخصوصا اگر شاغل باشید.

خوشبختانه در تکنیک های امروزی کاشت مو نیاز به استراحت و دوره نقاهت طولانی نیست و بیمارمی تواند بعد از گذشت 24 ساعت به محل کار خود بگردد.

8- آگاهی از میزان موفقیت عمل کاشت مو

میزان موفقیت عمل کاشت مو موضوعی است که هر بیمار در اولین جلسه مشاوره کاشت مو از پزشک متخصص سوال می کند.حقیقت این است که درصد موفقیت کاشت مو به طور مستقیم یا غیر مستقیم به عوامل بسیاری بستگی دارد. با این وجود، در حالت کلی بالای 95 درصد از افرادی که آن را انجام داده اند از نتایج مشاهده شده بسیارراضی می باشند.

 

آمادگی قبل از عمل پیوند موی طبیعی

 

زمانیکه تصمیم به جراحی کاشت مو گرفتید، پزشک متخصص لیستی از دستورالعمل هایی که باید قبل از پیوند مو رعایت کنید را دراختیارتان قرار می دهد. مهم ترین آنها عبارتند از:

 

●انجام آزمایش خون یا تست نوار قلب بمنظور اطمینان از وضعیت سلامتی تان

● مصرف داروهای ضدالتهابی یا آسپرین را دو هفته قبل از جراحی متوقف کنید.این داروها خونریزی را تشدید و روند بهبودی زخم را مشکل می سازد.

● به مدت یک هفته قبل از کاشت مو ویتامین B یا E مصرف نکنید؛ این ویتامین ها احتمال خونریزی را افزایش می دهند.

●درصورت مصرف دارو مخصوصا داروهای رقیق کننده خون، باید بلافاصله پزشک خود را در جریان بگذارید.

●ممکن است پزشک متخصص برای تسریع در روند بهبودی مصرف قرص ویتامین C را قبل از جراحی تجویز کند.

●حداقل دو هفته قبل از جراحی؛ موهای خود را کوتا نکنید.به این ترتیب پس از عمل کاشت، ناحیه ی برداشت مو پوشانده می شود.درصورت لزوم، پزشک می تواند در روز عمل موهای شما را به اندازه مناسب کوتاه می کند.

●دو هفته قبل از جراحی، از مصرف نوشیدنی های الکلی خودداری کنید.الکل رگ های خونی شما را گسترش می دهد.به این ترتیب، باعث افزایش تورم در محل برش می شود.

●حداقل یکهفته قبل و دو هفته بعد از جراحی پیوند مو، از کشیدن سیگار خودداری کنید.سیگار باعث کاهش خونرسانی به جمجمه می شود.درنتیجه احتمال عفونت زخم و باقی ماندن جای زخم افزایش می یابد.

●در روز عمل، حمام کنید و موهایتان را با همان شامپوی همیشگی تان شستشو دهید.لباس راحت و گشاد بپوشید و صبحانه بخورید.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس: تهران، قیطریه بلوار اندرزگو کلینیک تخصصی رویان سلامت مراجعه کنند و یا با شماره تلفن‌های کلینیک: (خط ویژه 02141936) تماس بگیرند. همچنین می‌توانند به وب‌سایت کلینیک: www.royanbeauty.com و صفحه اینستاگرام: https://instagram.com/royanmoo مراجعه کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه