شمانیوز
کد خبر : 900893

هنجارشکنی‌های صورت گرفته در سد لفور سوادکوه توسط برخی از گردشگران موجب نگرانی‌های مردم این منطقه شده‌است.

به گزارش شمانیوز به نقل از رکنا : همزمان با روز عید سعید فطر اتفاق عجیبی در سد لفور روی داده که گویی این منطقه را با سواحل آنتالیا اشتباه گرفتند و عده‌ای با پوششی عجیب و بسیار زننده در مقابل چشم همگان با قایق به تفریح پرداختند.

لازم است مسئولین مربوطه در این خصوص تدابیر ویژه‌ای را بیاندیشند تا بیش از این موجب نگرانی خانواده‌ها و مردم مومن این منطقه نگردند.

گفتنی است سد لفور یا همان سد البرز در دهستان لفور قرار دارد و از سد لفور آب زمین‌های کشاورزی ۲۲۰ روستای شهرهای بابل، بابلسر، قائمشهر و جویبار تامین می‌شود. این سد همچنین آب ساکنین شهرهای بابل، بابلسر ، امیرکلا ، خزرشهر و فریدون‌کنار را تامین و میزان ۱۰ مگاوات برق تولید می‌کند

 

هنجارشکنی‌های صورت گرفته در سد لفور سوادکوه توسط برخی از گردشگران موجب نگرانی‌های مردم این منطقه شده‌است.

برخورد قاطع مسئولان با هنجارشکنان

حجت‌الاسلام حسن روحانی در خطبه‌های نمازجمعه بابل با اشاره ناهنجاری اجتماعی رخ داده در  سدلفور  اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرموده‌اند که «مردم مازندران متدین‌ترین افراد بودند، چون جلوی به فساد کشیده شدن شهرهای ساحلی را گرفتند» و اگر مسئولان در این زمینه کاری نانجام ندهند مردم با غیرت خود این بی‌اخلاقی‌ها را معالجه کنند.

روحانی عنوان کرد: بعضی از هم استانی‌های عزیز ما در همین شهرهای زیرآب و شیرگاه خیلی از این عزیزان متاسفانه امنیت از این مردم گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر این مسئله خوش‌نشین‌هایی که وارد استان شدند این همه ویلاهایی که در کنار دریا ساخته شد هر جا که این افراد را که می‌بینید ویلا ساختن خانه ساختند، افزود: زمین‌های هم استانی ما را افرادی می‌خرند فقط ویلا می‌سازند که در طول سال شاید یک‌بار هم بیاید بعضی از اینها جمعیت غیربومی‌ها آنها نسبت به بومی‌ها بیشتر شد که باعث تاسف است.

امام جمعه بابل گفت: در منطقه  فیل‌بند  افرادی که برای عیاشی آمدند فساد ایجاد کردند؛ نگاه من مثل نگاه رئیس جمهور نیست بلکه در بیرون می‌بینم روسری انداخته در  سد لفور با برهنگی کامل  برای خودشان قایق موتوری تهیه کنند در این سدی که برای آب شرب در نظر گرفته شده است، تصاویری که در فضای مجازی پخش شده واقعا شده جای تاسف است.

عوامل این اقدام ناشایست به مراجع ذی‌صلاح معرفی می‌شوند

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در پی اقدام ضداخلاقی تعدادی گردشگر در  سد لفور  شهرستان سوادکوه شمالی و انتشار تصویری از این ناهنجاری‌ اظهار داشت: با وجود همه تمهیدات به دلیل حجم بالای حضور گردشگران و گستردگی استان، عده‌ای معدود در نقاطی دور از منظر عمومی به اقدام ضدفرهنگی و اخلاقی مبادرت می‌کنند که این موضوع با انجام بررسی‌های لازم از سوی دستگاه‌های مسئول مورد رسیدگی قانونی قرار می‌گیرد.

حسن نژاد عنوان کرد: به دنبال این اتفاق ناگوار و در پی دستور استاندار مازندران به‌شکل مکتوب به فرماندار شهرستان سوادکوه اعلام شد تا بررسی و شناسایی عوامل این اقدام ناشایست و معرفی آنان به مراجع ذی‌صلاح و انجام اقدامات قانونی در دستور کار قرار گیرد.

وی ضمن ابراز تاسف از بروز این اقدام بیان کرد: با کسانی که بخواهند زمینه انجام امور غیراخلاقی را در استان رقم بزنند، بطور جدی در چارچوب قانون برخورد می شود.

واکنش دادستان مازندران به ناهنجاری اجتماعی در سد لفور

دادستان عمومی و انقلاب مازندران رابطه با هنجارشکنی در سدلفور و به دنبال آن انتشار تصاویر در شبکه‌های اجتماعی اظهار داشت: پیرو دستور رئیس کل دادگستری استان مازندران به دادستان استان مازندران این موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

سیدیونس حسینی‌عالمی با بیان اینکه بازدیدی از این منطقه صورت می‌گیرد و با خاطیان این مسئله به صورت جدی برخورد می‌شود عنوان کرد: حضور عده‌ای از افراد به صورت مختلط و نداشتن هیچ پوشش و انتشار این تصاویر در شبکه‌های اجتماعی جرم محسوب می‌شود و به طور یقین با عوامل این هنجارشنکی برخورد قانونی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای آب منطقه‌ای نیز تکالیفی در نظر گرفته می‌شود و آب منطقه‌ای استان اعلام کرده فضا در اختیار بخش خصوصی بوده و به آن‌ها ارتباطی ندارد گفت: نظارت بر عهده آب منطقه‌ای است و ممکن است واگذاری مقطعی در اختیار بخش خصوصی باشد اما تکلیف اینکه به چه کسانی واگذار شود و مراقبت‌های نظارتی از سوی آب منطقه‌ای بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب مازندران بیان کرد: مسئولان باید به وظایف خود به درستی عمل کنند این تخلفات صورت نگیرد و وقتی مسئولان می‌خواهند مسئولیت خود را واگذار کنند که در این زمینه بخشی از تخلفات متوجه آب منطقه‌ای مازندران است.

حسینی‌عالمی تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری استان باید در حوزه مسئولیت خود به درستی عمل کنند و نباید به بهانه اینکه دست خصوصی است از خود سلب مسئولیت کنند.

 

مسئولیت سد لفور برعهده شرکت آب منطقه‌ای مازندران است

همچنین مرکز اطلاع‌رسانی پلیس مازندران در مورد انتشار تصویری از حضور گردشگران با وضعیت نامناسب در سد لفور شهرستان سوادکوه شمالی ضمن بررسی همه جانبه موضوع و در جهت پاسخگویی به مطالبات مردمی اعلام کرد؛ بر اساس بررسی های انجام شده، مسئولیت حوزه سرزمینی سد لفور برعهده شرکت آب منطقه ای مازندران و حضور گردشگران در آب مربوط به بخش خصوصی است.

بر اساس این گزارش با شناسایی مسئول بخش خصوصی، این فرد توسط دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سوادکوه، شمالی احضار شده است

 مرکز اطلاع رسانی پلیس مازندران در خصوص انتشار تصویری از حضور گردشگران با وضعیت نامناسب در سد لفور در شهرستان سوادکوه شمالی ضمن بررسی همه جانبه موضوع و در جهت پاسخگویی به مطالبات مردمی و حفظ ارزش‌های دینی و اخلاقی مراتب را سریعا از طریق پلیس امنیت عمومی استان و فرماندهی انتظامی شهرستان سوادکوه شمالی پیگیری کرد. 
برابر بررسی‌های به عمل آمده متولی و مسئولیت حوزه سرزمینی سد لفور برعهده آب منطقه‌ای مازندران بوده و حضور گردشگران در آب مربوط به بخش خصوصی است. 


این گزارش حاکی است با شناسایی مسئول بخش خصوصی، این فرد توسط دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سوادکوه شمالی احضار شد.
امنیت اخلاقی خط قرمز پلیس بوده و پلیس با هرگونه ناهنجاری‌های اخلاقی برابر قانون برخورد خواهد کرد

 

 

اخباری مربوط به تصاویر مبتذل از برخی گردشگران در سد لفور سوادکوه شمالی در رسانه‌های مجازی دست به دست شد که واکنش‌های مختلفی به‌دنبال داشته است.

پس از رسانه‌ای شدن تصاویر، سید یونس حسینی‌عالمی دادستان مرکز مازندران به نابهنجاری اجتماعی در سد لفور سوادکوه ورود پیدا کرده و دستور رسیدگی و برخورد با عاملین آن را صادر کرده است.

پس از دستور دادستان عمومی و انقلاب مازندران با حضور نیروهای انتظامی جمع‌آوری قایق‌های شخصی و برخورد با نابهنجاری در حریم سد لفور آغاز شده است.

 

جمع‌آوری قایق‌های شخصی در حریم سد لفور

جمع‌آوری قایق‌های شخصی در حریم سد لفور

جمع‌آوری قایق‌های شخصی در حریم سد لفور

جمع‌آوری قایق‌های شخصی در حریم سد لفور

 

نماینده ولی فقیه در مازندران نسبت به هنجارشکنی برخی مسافران به بهانه تفریح و خوشگذرانی در منطقه تفریحی سد لفور واکنش نشان داد.

 

آیت الله نورالله طبرسی پیش از ظهر یکشنبه در حاشیه جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر با محکوم کردن اقدام برخی مسافران به بهانه تفریح در منطقه سد لفور و هنجارشکنی اظهار داشت: چه معنی دارد در استانی که بیش از ۱۰ هزار شهید، جانباز و آزاده تقدیم شده است، یک عده به عنوان تفریح و خوشگذرانی، دهن کجی و هنجارشکنی کنند.

وی خواستار برخورد قاطع با هنجارشکنان و عاملان بداخلاقی در منطقه تفریحی سد لفور سوادکوه شد.

 

هنجار شکنی تعدادی از مسافران با پوشش نامناسب در ایام تعطیلات عید فطر، در منطقه تفریحی سد لفور موجی از اعتراضات مردمی و گروه‌های مختلف مذهبی را در پی داشته است و بر اساس اعلام دادستانی تاکنون یک نفر از عاملان ناهنجاری شناسایی شد و افراد دیگر نیز در حال شناسایی هستند.

 
حجم ویدیو: 12.41M | مدت زمان ویدیو: 00:03:43
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

 • فرشاد

  این سد لوفر نیست س لَفور نام داره لطفا درست بیان کنید

 • بی نام

  اللهم عجل لولیک الفرج

 • زهرا

  کلا از دست در رفته همه چی

 • مطالبه گر

  این نهایت بی عرضه گیری مسیولان ذیربط است

 • شایان

  خاک تو سر شون که اینقدر راحت هنجار شکنی میکنند .اعدامشون کنبد ابن بیشرف هارو ..

 • Masi

  خیلی اوضاع بد شده . الان حتی تو خیابون هم نمیشه خانوداگی رفت . پوششها افتضاح شده . نمیدونم اینطوری گشتن چی رومیرسونه جز لجن بودن معنی دیگه ای داره

 • داود

  برخورد قاطع
  لطفا انجام بدید
  نه آنقدر طولش بدید که بشه مثل روسری در اوردن تو ماشین

 • عشرت کرمی

  آخر زمان شده متاسفانه تاحالا قایمکی فساد میکردن حالا آشکارا

 • حسین

  حریم و انتخاب هر شخص قابل احترامه چرا میخایم تو زندگی هر کسی سرک بکشیم و براش تعیین تکلیف بکنید

 • سیا

  بعضیها اصلا براشون مهم نیست ..این حرکات .درست بشو نیستن اینا. تاثیرات این حرکات کم کم اجتماع رو میگیره که بنظرم خوشایند نیست

 • ملیکا

  بدبختا پول ندارن برن انتالیا عقده هاشونو تو ایران که کشور اسلامیه خالی می کنن.خب بابا یه کم قناعت کنید کمتر پول خرج کنیدپول جمع کنید. تا بتونید برید آنتالیا.اینجا ایرانه ایران سرزمین زنان ومردان باحیا.باغیرت.