شمانیوز
شما نیوز

اخبار حوادث

قتل فجیع جوان 29 ساله مشهدی

قتل جوان 29 ساله مشهدی پس از شش روز توسط ماموران پلیس آگاهی خراسان رضوی کشف شد.

به گزارش شمانیوز: قتل جوان 29 ساله در مشهد رخ داد. قتل جوان 29 ساله مشهدی پس از شش روز توسط ماموران پلیس آگاهی خراسان رضوی کشف شد. هنوز از انگیزه قتل جوان 29 ساله و قاتل خبری نیست اما سرنخ هایی از اختلافات ملکی بین مقتول و فرد دیگری به دست آمده است که تحقیقات گسترده کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی برای پیدا کردن قاتل و اطلاعات دقیق از قتل جوان 29 ساله ادامه دارد.

قتل جوان 29 ساله

با کشف جسد جوان 29 ساله در یک منزل مسکونی، راز جنایت در طبقه سوم فاش شد، بیستم شهریور، فردی با مراجعه به نیروهای انتظامی، از گم شدن جوانی به نام «ع- ج» خبر داد و گفت: او از روز قبل (نوزدهم شهریور) سوار بر خودروی پژو از منزل خارج شده و دیگر بازنگشته است! به دنبال این گزارش، بلافاصله پرونده مذکور به پلیس آگاهی خراسان رضوی ارسال شد و مورد بررسی های پلیسی قرار گرفت اما هنوز چند ساعت بیشتر از این ماجرا سپری نشده بود که خودرو پژویی با شیشه شکسته در بولوار ملاصدرای مشهد کشف شد. بررسی های مقدماتی حاکی از آن بود که خودرو به جوان گم شده تعلق دارد بنابراین فرضیه وقوع جنایت قوت گرفت و تحقیقات گسترده ای با صدور دستورات محرمانه از سوی قاضی دکتر حسن زرقانی (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) در این باره آغاز شد.

درحالی که کنکاش های کارآگاهان برای یافتن سرنخی از این ماجرا ادامه داشت، یکی از دوستان «ع- ج» به واحد آپارتمانی در خیابان پایداری اشاره کرد که وی به آن منزل رفت و آمد داشت.

 به همین دلیل شب بیست و پنجم شهریور، سرنخ ها و تحقیقات میدانی به طبقه سوم مجتمع مسکونی مذکور کشیده شد اما در آن منزل از بیرون قفل بود. احتمال وقوع حادثه‌ای تلخ در آن  مکان، موجب شد تا در منزل مسکونی با دستور قضایی گشوده شود. وقتی «قفل ساز» در واحد آپارتمانی را باز کرد ناگهان جسدی در پذیرایی نمایان شد که به خاطر گذشت زمان از حالت طبیعی خارج شده بود! 

بررسی های اولیه نشان داد که جسد مربوط به «ع- ج» است که از نوزدهم شهریور گم شده بود! دقایقی بعد با حضور قاضی شعبه 211 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در طبقه سوم این مجتمع مسکونی، بررسی های تخصصی ادامه یافت و مشخص شد که جوان 29 ساله به قتل رسیده است چرا که آثار به جا مانده و ظواهر ماجرا از وقوع یک جنایت حکایت می کرد به همین دلیل جسد مذکور با صدور دستوری از سوی مقام قضایی و برای تعیین علت دقیق مرگ به پزشکی قانونی مشهد انتقال یافت.

از سوی دیگر نیز سرنخ هایی از اختلافات ملکی بین مقتول و فرد دیگری به دست آمد که بر این فرضیه قضایی و پلیسی مهر تایید می زد! بنابراین با افشای این جنایت، تحقیقات گسترده کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با راهنمایی های قاضی دکتر زرقانی آغاز شد و برخی از مظنونان این پرونده تحت تعقیب قرار گرفتند.

مشابه این جنایت، حادثه وحشتانک دیگری نیز رخ داده است که بدان اشاره می‌کنیم:

قتل جوان 29 ساله

قتل وحشتناک جوان 29 ساله توسط شرور معروف به شاه توت در مشهد

جوان 29 ساله معروف به «شاه توت» به اتهام قتل یکی از دوستانش تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.

در حالی که قاضی ویژه قتل عمد مشهد مشغول بررسی صحنه مرگ مرموز مرد 54 ساله در یک مجتمع مسکونی بود، ناگهان خبر جنایتی دیگر، روند تحقیقات قضایی را به دو شاخه متفاوت کشاند. یکی از نیروهای انتظامی در تماس تلفنی با قاضی «کاظم میرزایی»، از قتل جوان 29 ساله ای خبر داد که ساعتی قبل با ضربات چاقو به شدت مجروح شده و به مرکز درمانی انتقال یافته بود! در پی دریافت این خبر، بلافاصله قاضی شعبه 211 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، ادامه تحقیق درباره سقوط هولناک مرد 54 ساله از طبقه هفتم یک مجتمع مسکونی را به گروهی از کارآگاهان ورزیده پلیس آگاهی سپرد و خود به همراه گروه دیگری از کارآگاهان اداره جنایی آگاهی عازم بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد شد، جایی که پیکر بی جان و خون آلود جوان 29 ساله روی تخت سردخانه قرار داشت. بررسی های مقدماتی نشان می داد جوان 29 ساله درحالی با ضربات چاقو به قتل رسیده که ضربه ای به عناصر حیاتی گردن وی وارد شده است. «قاضی میرزایی» پس از انجام یک سری تحقیقات در مرکز درمانی، به سرنخ هایی رسید که نشان می داد جوان 29 ساله بر اثر ضربات چاقوی یکی از دوستانش در «پاتوق محله» به قتل رسیده است بنابراین وی در همان لحظات اولیه آغاز تحقیقات، دستور دستگیری جوان معروف به «شاه توت» را صادر کرد و بدین ترتیب ادامه بررسی های میدانی مقام قضایی به خیابان رسالت 19 کشید.

تحقیق تخصصی قاضی با تجربه ویژه قتل عمد در خیابان محل وقوع جنایت حاکی از آن بود که متهم به قتل از افراد سابقه دار و سارقان حرفه ای است که در یکی از «پاتوق های محله» با جوان 29 ساله (مقتول) به مشاجره و درگیری پرداخته است اما لحظاتی بعد درگیری آنان به داخل خیابان کشیده شده و جوان معروف به «شاه توت» با ضربات هولناک چاقو دوستش را نقش بر زمین کرده است. به دنبال مجروح شدن این جوان، اهالی محل با مشاهده این صحنه وحشتناک با نیروهای اورژانس تماس گرفتند و این گونه، جوان مجروح به بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد انتقال یافت. ولی تلاش کادر درمانی برای نجات وی به نتیجه نرسید و او بر اثر عوارض ناشی از اصابت چاقو به عناصر حیاتی گردن جان سپرد. ادامه تحقیقات مقام قضایی بیانگر آن بود که «پاتوق» مذکور را زنی به راه انداخته است که شوهر و فرزندش نیز به خاطر خلافکاری های هنجارشکنانه در زندان به سر می برند.

به همین دلیل قاضی میرزایی برای پیشگیری از وقوع حوادث تلخ احتمالی دیگر، دستور پلمب این «پاتوق» را نیز صادر کرد و روند تحقیقات قضایی درحالی به دو شاخه متفاوت کشید که با دستورات ویژه مقام قضایی، گروهی از کارآگاهان زبده پلیس آگاهی با همکاری اداره اطلاعات جنایی به ردزنی متهم فراری معروف به شاه توت پرداختند.

منبع: روزنامه خراسان

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied