کد خبر : 880216

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: برای اجرای رتبه‌بندی معلمان به ۱۱ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

به گزارش شمانیوز: مهدی نوید ادهم درباره اجرای سند تحول بنیادین اظهار کرد: یکی از کارهایی که رسانه می‌تواند انجام دهد این است که فضایی را ایجاد کند تا تخصصیص منابع برای اجرای سند تحول بنیادین صورت بگیرد.

وی افزود: خانواده‌ها نیز باید بدانند با اجرای سند تحول بنیادین به لحاظ فضا و تجهیزات، وضعیت برنامه درسی و روش‌های مدیریتی چه تغییراتی در آموزش و پرورش ایجاد خواهد شد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: هم اکنون برنامه‌های لازم برای اجرای سند تحول بنیادین تنظیم شده است و دقیقاً می‌دانیم که هر سال چه اقداماتی را باید انجام دهیم و چه میزان اعتبار نیاز است.

نوید ادهم تاکید کرد: اعتبار لازم برای اجرای سند تحول بنیادین باید از سوی مجلس در اختیار آموزش و پرورش قرار بگیرد و اگر معتقدیم نظام تعلیم و تربیت اشکال داشته و این ایرادها باید برطرف شود، سند تحول بنیادین درمان مشکلات آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: در سال 98 برای اجرای رتبه‌بندی معلمان حداقل به 11 تا 15 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که باید این اعتبار در اختیار آموزش و پرورش قرار بگیرد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در پایان تاکید کرد: اگر بودجه‌ای که برای اجرای سند تحول بنیادین نیاز است در اختیار آموزش و پرورش قرار نگیرد، نمی‌توان آن را اجرا کرد. به عنوان مثال اگر 20 درصد بودجه مورد نیاز در اختیار ما قرار بگیرد، آموزش و پرورش هم صرفاً می‌تواند 20 درصد از سند را عملیاتی کند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید