کد خبر : 883058

دفتر بین الملل اتحادیه پستی جهانی، موضوع مسابقه نامه نگاری ویژه نوجوانان در سال 2019 را اعلام کرد.

به گزارش شمانیوز: اتحادیه پستی جهانی (UPU) با هدف افزایش آگاهی جوانان از اهمیت و نقش خدمات پستی در جامعه و نیز ترویج فرهنگ مکاتبه، همه ساله مسابقه نامه‌نگاری ویژه نوجوانان را با انتخاب موضوعی خاص در سطح بین‌المللی برگزار می‌کند.

حسن زاده سرپرست روابط عمومی این شرکت در همین ارتباط گفت: " نامه ای به قهرمان خود بنویسید " از سوی اتحادیه پستی جهانی به عنوان موضوع مسابقه نامه نگاری سال 2019 اعلام شده است.

وی همچنین تصریح کرد: شرکت ملی پست همانند سال های گذشته با مشارکت فعالانه در این برنامه جهانی، سعی دارد تا نوجوانان ایرانی را با مزیت ها و خدمات پستی آشنا ساخته و فرهنگ مکاتبه را جایگزین مراجعه نماید.

سرپرست روابط عمومی شرکت ملی پست تأکید کرد: در همین راستا به منظور برگزاری هر چه بهتر این مسابقه فرهنگی و ترغیب حداکثری نسل نوجوان به شرکت در این رقابت جهانی، با هماهنگی های صورت گرفته بین سازمان ها و نهادهای موثر در این زمینه، وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی با شرکت ملی پست همکاری می نمایند.

وی همچنین با یادآوری این نکته که موضوع انتخاب شده بسیار مهم و جذاب بوده و انشای برگزیده می تواند در سطح بین المللی بسیار اثربخش باشد افزود: کمیته های استانی متشکل از سازمان های مشارکت کننده مسئولیت هماهنگی های لازم به منظور برگزاری مسابقه را بر عهده دارند.

حسن زاده در خصوص شرایط شرکت کنندگان در این مسابقه گفت: براساس اعلام اتحادیه پستی جهانی، نوجوانان دارای حداکثر 15 سال می‌توانند در این مسابقه به رقابت پرداخته و از جوایز ارزشمند آن بهره‌مند شوند.

وی با بیان این که نامه‌های ارسالی باید به صورت دست نویس و یک رو بوده و موارد مربوط به نامه‌نگاری نظیر درج آدرس گیرنده و فرستنده، تاریخ و امضای پایانی را رعایت نموده افزود: نامه ها حداقل در 2 صفحه و حداکثر در 4 صفحه A4 باشد .

حسن زاده از شرکت کنندگان خواست تا مشخصات خود را به طور کامل درج و یک شماره تماس در دسترس را نیز ارسال نمایند.

حسن زاده مهلت شرکت در مسابقه نامه‌نگاری 2019 اتحادیه پستی جهانی را دوازدهم اسفندماه سال‌جاری اعلام و عنوان کرد: هیات داوران از میان نامه های ارسالی، نامه برتر را در سطح داخلی انتخاب و به منظور شرکت در رقابت بین‌المللی به اتحادیه پستی جهانی ارسال می‌نماید.

وی با اشاره به این که اتحادیه برای این رقابت جوایز ارزشمندی را در نظر گرفته است افزود: مدال‌هاي طلا،‌ نقره و برنز به ترتیب به نفرات اول تا سوم بین المللی تعلق خواهد گرفت؛ همچنين به دیگر انشا‌های برتر گواهينامه‌ و جوايزي اهدا خواهد شد.

حسن زاده عنوان کرد: همچنین به 100 اثر برتر جوایز ارزنده ای تعلق خواهد گرفت.

وی از تمامی نوجوانان علاقمند و باذوق ایرانی دعوت به شرکت در این رقابت جهانی نمود و اظهار امیدواری کرد: برنده مسابقه نامه نگاری 2019، یکی از نوجوانان فرهیخته ایرانی باشد.

شایان ذکر است علاقمندان می توانند آثار خود را به صندوق پستی 8811-15875،روابط عمومی شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران ارسال نمایند.

شرایط شرکت در مسابقه را اینجا مطالعه نمائید.

منبع: شرکت ملی پست

جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید