کد خبر : 884712

با توجه به فوت نویسنده پایتخت در روزهای پایانی سال 97 به نظر می‌رسد عدم پخش قسمت ویژه «پایتخت» در نوروز ۹۸ به‌صورت کامل منتفی شده است و همزمان تیم تولید این مجموعه برای دو کار ویژه در طول سال آینده، در حال مذاکره با مدیران شبکه اول سیما هستند.

زمان پخش پایتخت ۶
سیروس مقدم کارگردان سریال پایتخت پنجشنبه شب در آیین اختتامیه نهمین جشنواره فیلم مردمی عمار در سینما فلسطین که بخشی از آن به پاسداشت او گذشت، اظهار داشت: پایتخت متعلق به مردم است و تا وقتی که مردم بخواهند، ادامه پیدا می‌کند، در حرف‌ها مطرح می‌شود تیم سازنده پایتخت خواهان ادامه این مجموعه نیستند، اما این صحیح نبوده و این حرف تیم سازنده نیست. وی افزود: تا وقتی مردم از پایتخت دل زده نبوده و آن را دوست داشته و بخواهند ببینند، این سریال را ادامه می‌دهیم، اما مساله مهمی هم که باید در ساخت دنباله پایتخت درنظر گرفته شود، این است که باید سوژه‌های خوبی پیدا کنیم. مقدم در ادامه با بیان اینکه ساختن یک کار دنباله دار به دلیل عدم تعلق به یک نفر فوق العاده سخت است، گفت: به تعداد آدم‌های این سرزمین سوژه وجود دارد که وارد پایتخت بشود، همانگونه که قصه اجازه داد خانواده «نقی معمولی» سر از سوریه درآوردند. وی افزود: با مضمون اجتماعی ایجاد خنده کار سختی است و مساله بعدی سیستم مدیریت فرهنگی ما است که آیا تمایل دارند به این خواست و مطالبه مردم جواب مثبت دهند یا خیر؟
کارگردان سریال پایتخت ادامه داد: هیچ دلیلی مبنی بر اینکه از این تیم خواسته شده باشد نیرو‌های خود را برای پایتخت ششم فراهم کند، صورت نگرفته است. مقدم گفت: یک تیم بازیگرند که باید برای ساخت پایتخت ۶ حضور داشته باشند، جمع کردن آدم‌های پایتخت نیاز به برنامه ریزی دارد، باید مدیران فرهنگی پس از پایتخت ۵ به فکر برنامه ریزی پایتخت بعدی می‌افتادند تا تیم از هم نپاشد.
وی افزود: خوشبختانه پایتخت یکی از عوامل وحدت و انسجام فکری آحاد ملت است، از مردم تا حوزه‌های علمیه برای پایتخت سوژه دادند، پایتخت سرگرمی ایرانیان مقیم خارج و دورهمی آن‌ها و سرگرمی قشر ضعیف جامعه که زندگی پر از مشکل دارند بود و قومیت‌های مختلف مایل به پایتخت هستند.
این کارگردان ادامه داد: متاسفانه نسبت به پایتخت در بخش برنامه ریزی و مدیریت فرهنگی ما کم لطفی شد و به این نیاز و مطالبه مردم پاسخ داده نشده و تیم سازنده پایتخت الان متلاشی و هرکدام سرگرم کاری هستند. مقدم افزود:، اما تا زمانی که مردم خواهان پایتخت باشند و اگر صدای اعتراض مردم از پخش نشدن پایتخت امسال به گوش مسئولان برسد، شاید جدی‌تر به این مساله بیندیشند.
پس از صحبت‌های سیروس مقدم مدیر شبکه یک سیما از وی خواست در نوروز ۹۸ پایتخت ۶ را از قاب این شبکه تقدیم مردم کند
تکمیلی// توافق برای پخش قسمت ویژه در رمضان ۹۸
علیرضا خمسه بازیگر نقش بابا پنجعلی در مجموعه «پایتخت» که پیش‌تر نیز خبر تولید فصل ششم «پایتخت» را رسانه‌ای کرده بود، شب گذشته خبر تازه‌ای از سرانجام اپیزود ویژه پایتخت داد. خمسه ضمن اشاره‌ای کوتاه به سرنوشت تک قسمت نوروزی «پایتخت» گفت: ما داشتیم کار می‌کردیم تا برای شب عید یک قسمت «پایتخت» را برسانیم که ناگهان اتفاق ناگواری رخ داد و خشایار الوند عزیز را از دست دادیم و به همین دلیل ساخت این تک قسمت با توجه به روحیه خراب بچه‌های گروه ممکن نبود. وی در ادامه تأکید کرد: متأسفانه این تک قسمت به نوروز امسال نمی‌رسد و قرار بر این شده است که آن را برای ماه رمضان به پخش برسانیم برای همین هم امروز عازم سفر هستم. با توجه به این اظهارات به نظر می‌رسد عدم پخش قسمت ویژه «پایتخت» در نوروز ۹۸ به‌صورت کامل منتفی شده است و همزمان تیم تولید این مجموعه برای دو کار ویژه در طول سال آینده، در حال مذاکره با مدیران شبکه اول سیما هستند.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید