کد خبر : 886490

رئیس انجمن داروسازان تهران، با اشاره به اختصاص ۵۰۰ میلیون یورو اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای صنعت دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: نگران مسیر توزیع این اعتبار هستیم.

مهر نوشت : رئیس انجمن داروسازان تهران، با اشاره به اختصاص ۵۰۰ میلیون یورو اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای صنعت دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: نگران مسیر توزیع این اعتبار هستیم. سید حمید خوئی، به موضوع تخصیص ۵۰۰ میلیون یورو اعتبار برای مطالبات شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی از محل صندوق توسعه ملی، اظهارداشت: گرچه تاکنون معادل ریالی ۲۶۰ میلیون یورو از این اعتبار توزیع شده است، اما هنوز تغییر چشمگیری در وضعیت داروسازی حاصل نشده است. وی افزود: ما نگران هستیم که این منابع صرف تامین بدهی‌های طرح تحول سلامت شود. در واقع، به نام دارو، به کام هزینه‌های درمانی هزینه شود.
خوئی تاکید کرد: از مسئولان امر درخواست داریم چاره اندیشی کنند تا این منابع در جایی غیر از دارو و تجهیزات پزشکی هزینه نشود. رئیس انجمن داروسازان تهران، با اشاره به وضعیت بحرانی داروخانه‌ها در تامین نقدینگی برای خرید دارو، گفت: در حال حاضر داروخانه‌ها مشکل نقدینگی دارند. زیرا، از یک طرف باید چک‌های خودشان را پاس کنند و از سوی دیگر، خرید‌های خود را نقدی انجام دهند. وی ادامه داد: داروخانه‌ها مجبورند برای سرپا ماندن، وام‌های با بهره‌های سنگین بگیرند. خوئی افزود: مشکل اصلی در صنعت داروسازی کشور، قیمت دارو و حاشیه سود آن است. زیرا، سراغ نداریم قیمت هیچ کالایی در ۵ سال گذشته ثابت مانده باشد. رئیس انجمن داروسازان تهران، با انتقاد از سیاست مسئولان قبلی وزارت بهداشت که اصرار بر ثابت ماندن قیمت دارو داشتند، گفت: به نظر می‌رسد صنعت داروسازی، بیش از مشکل ارزی، مشکل ریالی دارد. زیرا، اگر ریال به موقع تامین شود، مشکل جدی در زمینه تهیه مواد اولیه دارویی نخواهیم داشت.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید