کد خبر : 887274

با بررسی بارش‌های حوضه‌های اصلی آبریز کشور می‌بینیم که در ۵ روز نخست بهمن‌ماه، تنها به اندازه ۰.۱ میلیمتر بارش در حوضه آبریز "خلیج فارس - دریای عمان" به ثبت رسیده و احتساب این میزان بارش اندک، در مجموع کشور رقمی نزدیک به صفر است.

تسنیم نوشت: بر اساس آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، ارتفاع کل ریزش‌های جوی از اول مهر تا ۵ بهمن سال آبی ۹۸-۹۷ (۱۲۵ روز ابتدایی سال آبی جاری) بالغ بر ۱۲۷.۳ میلیمتر است.
این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت (۱۰۵.۴ میلیمتر) ۲۰.۸ درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (۴۱ میلیمتر) ۲۱۰.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.
آخرین وضعیت بارش‌های ایران/ نگرانی از بهمنِ بی‌بارش + جدول
همچنین حجم بارش‌های کشور از اول مهر تا ۵ بهمن به ۲۰۹ میلیارد و ۷۹۴ میلیون مترمکعب رسید. از مجموع ۱۲۷.۳ میلی‌متر بارش ثبت‌شده در ۱۲۵ روز ابتدایی سال آبی جاری، ۳۵.۲ میلی‌متر بارش در ۳۵ روز ابتدایی زمستان به‌ثبت رسیده است. نکته قابل توجه این است که تمامی این ۳۵.۲ میلیمتر بارش‌های زمستانی، در دی‌ماه به ثبت رسیده و در ۵ روز ابتدایی بهمن‌ماه بارشی در کشور نداشته‌ایم.
آخرین وضعیت بارش‌های ایران/ نگرانی از بهمنِ بی‌بارش + جدول
در واقع با بررسی بارش‌های حوضه‌های اصلی آبریز کشور می‌بینیم که در ۵ روز نخست بهمن‌ماه، تنها به اندازه ۰.۱ میلیمتر بارش در حوضه آبریز "خلیج فارس - دریای عمان" به ثبت رسیده و احتساب این میزان بارش اندک، در مجموع کشور رقمی نزدیک به صفر است.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید