کد خبر : 887324

سازمان هواشناسی از وقوع کولاک برف طی روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری در ۲۲ استان کشور خبر داد و نسبت به بارش های سیل آسا هشدار داد.

تسنیم نوشت: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور از فردا با ورود سامانه بارشی به کشور بارش باران و برف و در بعضی ساعات وزش باد شدید در استانهای واقع در نوار غربی پیش بینی می شود.
روز دوشنبه 8 بهمن با تشدید سامانه بارشی گستره بارش ها دامنه های زاگرس و دامنه های جنوبی البرز را نیز فرا خواهدگرفت. روز سه شنبه 9 بهمن فعالیت این سامانه به سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور توسعه می یابد. در روز چهارشنبه 10 بهمن عمده فعالیت این سامانه محدود به شمال شرق و شرق کشور و سواحل شرقی دریای خزر خواهد بود. بر این اساس وضع هوای کشور طی هفته جاری به شرح زیر است؛ از بعد از ظهر یکشنبه بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در استان های ایلام، لرستان، خوزستان ، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و شرقی، چهار محال و بختیاری و جنوب همدان روی خواهد داد. روز دوشنبه نیز در استان هایآذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، همدان، مرکزی، کهگیلویه وبویراحمد، فارس، خوزستان، ایلام، قزوین، البرز، تهران بارش برف و باران و وزش باد شدید و در استان بوشهر بارش باران همراه با وزش شدید باد پیش بینی شده است. همچنین روز سه شنبه 9 بهمن در استان های گلستان، مازندران، گیلان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، تهران، قم، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید روی می دهد. به سبب بارش برف و کولاک در نقاط کوهستانی و سردسیر مناطق ذکر شده، لغزندگی جاده های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد از این رو توصیه می شود هنگام تردد در این مناطق، نکات لازم جهت حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی به کار گرفته شود.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید