کد خبر : 887896

رپرتاژ آگهی/

پنجره‌های ترمال بریک با کنترل کردن فرم‌های انتقال حرارت، به بهینه‌سازی مصرف انرژی در خانه‌ها کمک زیادی می‌کنند.

پنجره‌های ترمال بریک با کنترل کردن فرم‌های انتقال حرارت، به بهینه‌سازی مصرف انرژی در خانه‌ها کمک زیادی می‌کنند. به طور کلی گرما از سه روش انتقال پیدا می‌کند: ۱) رسانایی ۲) هم‌رفتی ۳) تابش. در پنجره‌های ترمال بریک، با جدا سازی فریم‌های داخلی و خارجی و قرار دادن ماده‌ای در بین آن‌ها، میزان رسانایی حرارتی بین بیرون و داخل خانه تا حد بسیار زیادی کاهش می‌یابد. ماده‌ی ترمال بریک رزین‌های غیر فلزی و مواد پلاستیکی‌ای هستند که به صورت فیزیکی قسمت‌های داخلی و خارجی پنجره را از یکدیگر جدا می‌کنند. به این ترتیب مسیر انتقال انرژی از یک سوی پنجره به سوی دیگر بسته یا اصطلاحاً شکسته (break) می‌شود. به همین دلیل نام ترمال بریک (شکستن حرارتی) برای آن‌ها انتخاب شده است.

مزیت های پنجره آلومینیومی شرکت اکوآرک

ماده‌ای که از آن برای جداسازی قسمت‌های داخلی و خارجی پنجره استفاده می‌شود، در واقع رسانایی گرمایی بسیار پایینی دارد. ویژگی فیزیکی‌ای که باعث به وجود آمدن چنین خاصیتی در این مواد شیمیایی می‌شود، بالا بودن وزن آن‌ها نسبت به حجمشان یا به عبارت دیگر بالا بودن چگالی آن‌هاست.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم پنجره‌های ترمال بریک که معمولاً نادیده گرفتن می‌شود، خاصیت جذب صدای آن‌ها می‌باشد. در واقع این پنجره‌ها در کنار این که عایق حرارتی هستند، به عنوان عایق صوتی نیز عمل می‌کنند. فلزات همانگونه که رسانای گرمای خوبی هستند، لرزش (صدا) را نیز به خوبی انتقال می‌دهند. استفاده از مواد ترمال بریک برای جلوگیری از رسانش گرمایی، باعث عایق شدن پنجره در برابر صدا نیز می‌شود. آزمایش‌ها نشان داده که پنجره‌های ترمال بریک، آلودگی صوتی را تا هشتاد درصد کاهش می‌دهد.

این موضوع ضمن آزمایش در پروژه های اجرایی پنجره آلومینیومی شرکت اکوآرک به عنوان مرجعی برای تامین این متریال پاسخ مناسبی برای کارفرمایان در خصوص کاهش آلودگی صوتی و سایر عایق های مورد نظر به ارمغان آورده است.

برتری های پنجره آلومینیومی ترمال بریک نسبت به پنجره آلومینیومی

در پنجره ترمال بریک میزان جابه جایی گرما و صدا حدود هزار مرتبه از پنجره آلومینیومی کاهش دارد چرا که در دو یا سه لایه طراحی می شوند و مابین لایه ها لاستیک های خاصی تعبیه می شوند که میزان عایق بودن را به شدت افزایش می دهند و در برابر آلودگی های محیطی محافظت بالایی دارند .

پنجره های ترمال بریک در برابر شعله ور شدن مقاومت بالایی دارند و از ایجاد حریق جلوگیری می نمایند .

هزینه های تعمیر و نگهداری در این پنجره بسیار کمتر از پنجره های آلومینیومی می باشدو

پوشش های مورد استفاده در این پنجره آلومینیومی امکانات بالایی دکوراتیوی را در اختیار معماران قرار می دهد که بالغ بر 150 نوع رنگ مختلف آنادایز و کوره ای را شامل می شود که هم در داخل و هم در خارج قابل استفاده می باشد .

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید