کد خبر : 888010

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد:

نشست هم اندیشی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با مدیران ارشد صندوق بازنشستگی کشوری با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور حقوقی، مجلس و استان ها، مدیرعامل صندوق بازنشستگی و مدیران ارشد صندوق، رئیس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس برگزار شد.

روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری نوشت : نشست هم اندیشی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با مدیران ارشد صندوق بازنشستگی کشوری با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور حقوقی، مجلس و استان ها، مدیرعامل صندوق بازنشستگی و مدیران ارشد صندوق، رئیس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس برگزار شد. جمشید تقی زاده، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در این نشست گفت: شفافیت که از جمله اولویت‌های دکتر شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، در دستور کار صندوق بازنشستگی بوده و در این حوزه ایجاد اتاق شیشه‌ای و پیاده سازی سامانه هوش تجاری یا BI اجرایی شده است. تقی زاده گفت: این سامانه در دهه فجر انقلاب اسلامی و به مناسبت ۴۰ سالگی انقلاب رونمایی می‌شود و در گام نخست ۴۰ شرکت تحت پوشش BI قرار خواهند گرفت.
رونمایی از سامانه BI صندوق بازنشستگی در دهه فجر وی همچنین خطاب به رئیس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بازنشستگان به عنوان متولیان و صاحبان اصلی صندوق بازنشستگی کشوری حق دانستن و اطلاع از وضعیت حوزه اقتصادی را دارند، گفت: ما با قاطعیت در مسیر شفافیت عمل می‌کنیم و علاوه بر راه اندازی این سامانه، انتشار اطلاعات در سایت کدال، انتشار اسامی مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت ها، برکناری مدیران دوشغله و بازنشسته و ارسال گزارش آن به وزیر و همچنین افشای اطلاعات حقوق و دستمزد و هزینه درآمد شرکت‌های تابعه که در آینده نزدیک انجام می‌شود، اجرایی شده یا به زودی اجرایی خواهد شد.
تقی زاده در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح شرایط اقتصادی کشور، اوضاع کنونی را نامناسب و سخت توصیف و تاکید کرد: با وجود سخت‌ترین تحریم‌ها و دشوار شدن فعالیت‌های اقتصادی و جذب سرمایه، اما با درایت رهبری، دولت و مجلس و همت مردم می‌توان از مشکلات پیش رو عبور کرد.
وی با اشاره به تعامل و دیدگاه مثبت و ارزشمند کمیسیون اجتماعی مجلس به مسائل و مشکلات بازنشستگان، گفت: خوشحالم که رییس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس بر رفع مشکل بازنشستگان عزیز به درستی پافشاری کردند و ۸ هزار میلیارد تومان برای بودجه ۹۸ به کمیسیون تلفیق، پیشنهاد کردند که جای تقدیر و تشکر دارد.
تقی زاده اظهار داشت: مهم‌ترین کار پیش روی همه ما نهایی کردن "قانون مدیریت خدمات کشوری" است که مهم‌ترین انتظار بازنشستگان است که امیدواریم با توجه ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی این دغدغه مهم رفع شود.
در این نشست، گزارشی از عملکرد هلدینگ صبا جهاد و زیرمجموعه‌های آن ارائه و مقرر شد گزارش مکتوب به همراه صورت‌ها و تراز مالی این هلدینگ و شرکت‌های تابعه آن به کمیسیون اجتماعی ارائه شود.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید