کد خبر : 893711

‌مسئول روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: فردی که در سیلاب رودخانه خشک شیراز گرفتار شده بود با تلاش آتش نشانان سه ایستگاه نجات پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از تابناک : فرد سی ساله‌ای که قبل از وقوع سیلاب وارد بستر رودخانه خشک شیراز شده و بعد از وقوع سیلاب گرفتار شده بود، توسط آتش نشانان نجات پیدا کرد. وی گفت: این فرد با تلاش یک ساعته نیرو‌های آتش نشان و در حالی که چند بار سیلاب او را با خود برد، نجات پیدا کرد.
عدلو تاکید کرد که حال عمومی نجات یافته خوب است.
دانلود
بعد از تداوم بارندگی بامداد سه شنبه نهم بهمن و باز شدن دریچه‌های آب بند خرم رود، جریان آب در بستر رودخانه خشک شدت گرفته و موجب گرفتار شدن یک شهروند شد. به گفته برخی شاهدان، این شهروند به قصد عکاسی از سیلاب وارد بستر رودخانه خشک شیراز شده بود.
وضعیت وخیم شیراز در هنگام وقوع سیل + فیلم و تصاویر
وضعیت وخیم شیراز در هنگام وقوع سیل + فیلم و تصاویر
با وجود جاری شدن سیل در شیراز، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس می‌گوید: شهر در حال مدیریت است و مسافرانی که در حاشیه دروازه قرآن درگیر سیل شده‌اند هم اکنون در یکی از هتل‌های شیراز اسکان موقت داده شده‌اند و سالن‌های ورزشی نیز برای اسکان اضطراری مسافرانی جای مناسبی نداشتند، آماده شده است. سرهنگ نادر رحمانی، رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور خبر داده که سیل ۲۰۰ خودرو را در دروازه قرآن شیراز با خود برده است. او گفته این حادثه در پی طغیان رودخانه رخ داده است. به گفته نادری، هنوز گزارشی از خسارت جانی این حادثه مخابره نشده است. یکی از راهنمایان گردشگری مستقر در شیراز نیز به ایسنا گفت: همه مسافران در حال هدایت به سمت غرب شیراز هستند، چون شرق و جنوب شهر با سیلاب مواجه شده است. به گفته او، شیب محوطه دروازه قرآن باعث آب گرفتگی و وقوع سیل شده است. این راهنما به استناد مشاهداتش گفت که آب اطراف بازار وکیل را نیز دربرگرفته است. به گفته رحمانی، رئیس مرکز کنترل پلیس راهور برخی از معابر منتهی دروازه قرآن هم اکنون مسدود شده و نیرو‌های امدادی در محل حضور دارند.

تکمیلی/

سخنگوی سازمان امداد و نجات از امدادرسانی گفت: سیل شیراز ۵۱ مصدوم داشته و به ۸۱۰ نفر امدادرسانی شده است. به دنبال وقوع سیل در استان فارس در محدوده دروازه قرآن شیراز، مصطفی مرتضوی در گفتگو با ایسنا با اشاره به اسکان اضطراری افراد متاثر از حادثه سیل شیراز گفت: ٤٥٦ خانوار در نمایشگاه بین المللی شیراز اسکان داده شده‌اند همچنین تیم‌های عملیاتی در ٤٥ نقطه درگیر عملیات سیلاب هستند. سخنگوی سازمان امداد و نجات در پایان اظهارکرد: درسیل شیراز، ٩٠٤ نفر حادثه دیده و ٢٠٧ خانوار آسیب دیده‌اند. همچنین این حادثه ۵۱ مصدوم به جای گذاشت. دو نفر از مصدومان به ایلام منتقل شدند.
علت وقوع سیل در شیراز چه بود؟ سخنگوی شورای شهر شیراز: یکی از دلایل حادثه طغیان رودخانه آب زنگی و ریزش آبی بود که در ارتفاعات آن منطقه جاری بود همچنین خودرو‌های مسافران به صورت پراکنده در ورودی دروازه قرآن علت دیگر تشدید حادثه بود. با توجه به پیش‌بینی بارندگی شدید در امشب و فردا صبح، مجموعه شهرداری شیراز به صورت ۱۰۰ درصد آماده‌باش هستند. همه پیش‌بینی‌ها شده بود، اما کل حادثه در کمتر از ۱۵ دقیقه رخ داد.
حجم ویدیو: 939.65K | مدت زمان ویدیو: 00:00:16
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید