کد خبر : 894075

شناور‌های سبک و تفریحی در جزیره‌های کیش و لاوان تردد نکنند

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از ایرنا : کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: با توجه به ماندگاری باد‌های نسبتا شدید جنوب شرقی در خلیج فارس، امروز از تردد شناور‌های سبک و قایق‌های تفریحی در مناطق غربی استان به ویژه جزیره‌های کیش و لاوان خودداری شود
شناور‌های سبک و تفریحی در جزیره‌های کیش و لاوان تردد نکنند مرضیه سی سی پور روز دوشنبه در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به احتمال رگبار پراکنده باران و افزایش لحظه‌ای باد تا پایان امروز تمهید‌های لازم در جزایر واقع در آب‌های غربی استان صورت گیرد. وی تاکید کرد: با توجه به شدت فعالیت سامانه بارشی در استان‌های بوشهر و خوزستان، از تردد کشتی‌های تجاری از مبدا بنادر هرمزگان نیز طی ساعت‌های امروز خودداری شود. در موج اول بارندگی کشور، استان هرمزگان هم فرا گرفت، ولی بارندگی‌ها آنقدر سنگین نبود که خسارت زیاد ببار آورد با این وجود استان در آماده باش قرار گرفت.
ممنوعیت تردد شناور ها در زیره کیش و لاوان
از روز جمعه تاکنون وضعیت استان از لحاظ جوی پایدار بوده، ولی از امروز بواسطه شرایط جوی در استان‌های خوزستان و بوشهر دستخوش تغییرات جوی در دریا شده بطوریکه شناور‌های کوچک باید از رفتن به دریا خود داری کنند. خطر غرش شدن شناور‌های سبک در محدوده آب‌های کیش و لاوان بدلیل قرار گرفتن در آب‌های خلیج فارس و امواج سهمگین برای صاحبان شناور‌ها، ملوانان و ناخدا‌ها گوشزد شده است.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید