شمانیوز

وزیر آموزش‌ و پرورش: صلاحیت‌ها و شایستگی‌های معلمان و مدیران در سطح کشور یکسان نیست، لذا نمی‌شود انتظار داشت اجرای طرح‌ها بدون چالش باشد.

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در دیدار جمعی از مدیران مدارس شهر و شهرستان‌های تهران که در سالن جلسات ساختمان شهید رجایی و با موضوع بررسی برنامه ویژه مدرسه (طرح بوم) در دوره ابتدایی برگزار شد، اظهار کرد: همه ما می‌دانیم تحول در آموزش و پرورش مختص کشور ما نیست لذا به دلیل پیچیدگی‌های نظام تعلیم و تربیت، تغییر و تحول در آموزش و پرورش در زمانی کوتاه امکان‌پذیر نیست و نیازمند گذشت زمان است. وی افزود: سال‌ها طول می‌کشد تا یک تحول در آموزش و پرورش محقق شود و نباید انتظار داشت با یک بخشنامه تحولی صورت گیرد. وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: صلاحیت‌ها و شایستگی‌های معلمان و مدیران در سطح کشور یکسان نیست، لذا نمی‌شود انتظار داشت اجرای طرح‌ها بدون چالش باشد.
صلاحیت‌ها و شایستگی‌های معلمان و مدیران برابر نیست وی ادامه داد: ممکن است همه مدیران شایستگی پذیرفتن اختیارات کامل را نداشته باشند لذا باید ابتدا شایستگی‌ها آن‌ها را ارتقا داد و سپس تفویض اختیار کرد. بطحایی خاطرنشان کرد: برای اجرای هر طرحی ابتدا باید مجریان آن طرح را باور کنند، از آنجاکه مجری اصلی اجرای هر طرح و برنامه‌ای معلم است پس او باید بگوید چه طرحی را در چه زمانی اجرا کنیم، اما امروز برعکس شده و از ستاد برای مدارس برنامه ارائه می‌شود. وی اضافه کرد: در برنامه‌های تلویزیون تعاملی، بستری فراهم خواهد شد تا مدیران بتوانند تجارب خود را در همه زمینه‌های مختلف ازجمله طرح «بوم» برای استفاده سایر مدارس بارگذاری کنند. وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، معاون آموزش ابتدایی و مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی برای معرفی طرح «بوم» از طریق صداوسیما به‌صورت هماهنگ اقدام کنند؛ همه مدارس موظف باشند دوره‌ای برای آشنایی با "بوم " برنامه ویژه مدارس بگذرانند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید