شمانیوز

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اختصاص ردیف ۲ هزار میلیارد تومانی در بودجه ۹۸ برای رتبه‌بندی معلمان، گفت: اجرای رتبه‌بندی تا حدودی در معیشت معلمان اثرگذار است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از فارس، قاسم احمدی لاشکی نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی پرسشگر در پاسخ به پرسشی درباره مشکلات معیشتی معلمان اظهار کرد: مجلس برای حل مشکلات معیشتی معلمان تلاش می‌کند و به حوزه آموزش و پرورش نگاه مثبتی دارد.
افزایش اعتبارات برای اجرای رتبه‌بندی معلمان در سال 98 وی افزود: از اخذ مالیات از آستان قدس رضوی، شرکت‌های وابسته به نیرو‌های مسلح و اجازه چاپ اوراق مشارکت هزار میلیاردی برای کمک به آموزش و پرورش در بودجه ۹۸ آمده است. احمدی لاشکی ادامه داد: در حوزه نوسازی مدارس، با توجه به افزایش اعتبارات، سال خوبی را خواهیم داشت، اما باید معیشت معلمان را هم ببینیم.
وی اضافه کرد: درست است برای رتبه‌بندی معلمان در بودجه، رقم ۲ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، اما همین که در مجلس ردیف اعتباری برای آن در نظر گرفته و در کمیسیون تلفیق تصویب کردیم، نشان می‌دهد که شأن معلم را دیده‌ایم و رتبه‌بندی تا حدودی در معیشت اثرگذار است؛ این همراهی‌ها که در مجلس خوب بوده و امید است از سوی دولت هم همراهی را شاهد باشیم.
هدف رتبه‌بندی فرهنگیان فقط تقویت مسائل مالی نیست نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه کار معلم فعالیت علمی- آموزشی و پژوهشی است، افزود: در اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان تنها مسئله تقویت مسائل مالی نیست بلکه با اجرای رتبه‌بندی باید جایگاه و منزلت معلم از کارمندی دولت به هیات علمی تبدیل شود به همین دلیل فعالیت علمی و آموزشی معلم باعث افزایش رتبه او می‌شود نه پایه گروه؛ زیرا پایه گروه برای کارمندان دولت است. اجرای لایحه رتبه‌بندی معلمان؛ افزایش درآمد و ارتقا جایگاه اجتماعی نقوی حسینی ادامه داد: اگر شغل معلمی را همانند هیات علمی دانشگاه‌ها بدانیم ارتقا آن‌ها نیز باید براساس هیات علمی صورت گیرد و تالیف، مقاله و دستاورد‌های علمی فرهنگیان در حقوق و جایگاه آن‌ها اثر داشته باشد و رتبه‌های دانشگاهی را طی کند؛ ارتقا جایگاه فرهنگیان از یک سو افزایش درآمد مالی و از سوی دیگر بهبود منزلت فرهنگیان را به دنبال دارد این درحالی است که در حال حاضر هیچ یک از این موارد محقق نمی‌شود.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید