کد خبر : 147130

استاد دانشگاه و مجری معروف عربستانی با ستایش از فیلم محمد رسول‌الله(ص) به کارگردانی مجید مجیدی، تاکید کرد که این فیلم به خوبی اسلام را معرفی کرده و مخالفت با آن سیاسی است.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، شبکه العالم به نقل از روزنامه سعودی الحیات نوشت: احمد مصطفی استاد دانشکده شریعت و حقوق و مجری تلویزیونی عربستانی با انتقاد از موضعگیری برخی علمای دینی در جهان عرب درقبال فیلم محمد رسول الله به کارگردانی مجید مجیدی کارگردان ایرانی نوشت: این فیلم نشانه های پیامبر اکرم (خصوصیات ظاهری) را نشان نمی دهد و به سایه جسم و پشت ایشان بسنده کرده و چهره رسول اکرم در طول فیلم نشان داده نشده است.

وی درمقاله خود افزود : علاوه بر اینکه صدای ایشان نیز به هیچ وجه در فیلم شنیده نشده و کسی به نیابت از ایشان صحبت می کند. این بدان معنی است که کارگران ایرانی، اصل مصطفی العقاد کارگران عرب فقید در فیلم الرساله (محمد رسول الله) را اجرا کرده است. اما برخی نهادهای دینی به فیلم از منظر سیاسی نگاه و اظهار کرده اند زیرا کارگران آن ایرانی است.

این استاد دانشگاه عربستانی افزود: بی شک، هیئت ها و موسسات اسلامی در جهان عرب به روز نیستند و در اقدام نسل های جدید برای منتقل کردن عظمت و جایگاه والای دین و فرهنگ خویش با ابزارها و وسایل دوران خود، مانع ایجاد می کنند.

مصطفی با اشاره به برخی تولیدات مذهبی گفت که به طور قطع، فیلم محمد رسول الله(ص) اسلام را به گونه ای معرفی کرده که وعاظ و خطباء و همه کتب تاریخ از آن عاجر بوده اند اما موسسات اسلامی هنوز اهمیت تاثیر سینما در دفاع از چهره اسلام را درک نکرده اند.

محمد رسول الله به کارگردانی مجید مجیدی داستان زندگی کودکی حضرت محمد (ص) را روایت می‌کند. این فیلم در سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر در سال 1393 برای اولین بار اکران شد. اکران فیلم محمد رسول الله(ص) از چهارم شهریور در سراسر ایران و اکران بین‌المللی آن از 5 شهریور ماه همزمان با جشنواره مونترال آغاز شد.

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری فارس
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید