کد خبر : 889700

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس با توجه به بارش باران و برف در بسیاری از نقاط این استان، گفت: تمام محورهای اصلی مواصلاتی این استان باز است و تردد در آنها جریان دارد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، علیرضا سیاهپور اظهار داشت: ۹۰۰ نیروی راهداری به همراه حدود ۵۷۰ دستگاه انواع خودرو‌های سبک، سنگین و نیمه سنگین در تمام محور‌های استان به ویژه محور‌های برف گیر و گردنه‌ها که عمدتا در بخش‌های شمال و شمال غرب استان بود حضور مستمر داشتند.
او افزود: به رغم شدت بارش ها، هیچگونه انسدادی در هیچ یک از محور‌های اصلی و فرعی استان ایجاد نشد و به جز در محور سپیدان - بوان که به علت بارش حدود ۴۰ سانتیمتری برف تردد به کندی انجام می‌شد، در سایر محور‌ها تردد خودرو‌ها با سرعت بیشتری انجام می‌شود.
تردد در محور‌های مواصلاتی فارس جریان دارد
وی بیان کرد: با توجه به شدت بارش‌ها شاهد ریزش‌های بسیاری در محور‌های استان بودیم که با استقرار نیرو‌های راهداری و انجام سریع ریزش برداری توسط آنها، این ریزش‌ها منجر به مسدود شدن محور‌ها و ایجاد ترافیک نشد. وی ادامه داد: عکسی که در شبکه‌های مجازی از سقوط یک تخته سنگ بزرگ در وسط یک جاده منتشر شده مربوط به محور یاسوج - بابامیدان در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.
وی افزود: همچنین طی ۴۸ ساعت گذشته با کمک نیرو‌های راهداری و هلال احمر، کار امداد رسانی به بسیاری از خودرو‌های عبوری انجام شد.
وی تصریح کرد:با توجه به کاهش دما در برخی نقاط و به منظور جلوگیری از یخ زدگی، کار نمک پاشی در برخی محور‌ها همچنان ادامه دارد و به رانندگان توصیه می‌شود که با توجه به احتمال یخ زدگی محور‌ها با سرعت مطمئنه حرکت کنند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید