کد خبر : 891715

اختصاصی شمانیوز/

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: علت آشفتگی بازار و افزایش قیمت ها، نظارت ضعیف دولت بر بازار است.

به گزارش شمانیوز، مسعود رضایی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شمانیوز به مشکلات اقتصادی رخ داده در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: این یک واقعیت است که همه چیز اقتصاد ما به ارز وابسته است و در شرایط کنونی هم کمبود ارز در کشور داریم و ارز موجود پاسخگوی نیاز‌های کشور نیست.
علت افزایش قیمت‌ها نظارت ضعیف دولت است
وی افزود: بخش عمده بودجه سال آینده هم وابسته به نفت است و از طرفی با کاهش فروش نفت هم مواجه هستیم و درآمد‌های دولت کاهش یافته و به همین دلیل سال آینده شرایط اقتصادی سخت‌تر خواهد شد و مردم باید مشکلات را تحمل کنند.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی به افزایش قیمت‌ها اشاره کرد و افزود: ضعف دولت در موضوع نظارت بر قیمت‌ها باعث بروز این وضعیت شده و از طرفی هجوم مردم برای خرید برخی کالا‌ها نیز مزید بر علت شده است که این آشفته بازار به وجود بیاید.
این نماینده اصلاح طلب مجلس تصریح کرد: براساس بررسی‌های صورت گرفته، کسانی که در ماه درآمد‌های زیر ۳ میلیون تومان دارند دچار فقر مطلق هستند و دولت باید برای کاهش مشکلات اقتصادی این قشر از جامعه فکری اساسی کند.
رضایی بیان کرد: مجلس و دولت در تلاش هستند تا با وجود تحریم‌ها مشکلات کشور را کاهش دهند، اما مردم هم در این شرایط باید با مجموعه حاکمیت همکاری کنند تا از این مقطع سخت عبور کنیم. وی از دستگاه قضایی نیز خواست با اخلالگران در بازار به شدت برخورد کند.
گفتگو از: شهرام درویش
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید