کد خبر : 882766

شریعتمداری گفت: بسته حمایتی به کارگران بخش خصوصی که قرارداد بیمه تامین اجتماعی دارند تخصیص می یابد.

به گزارش شمانیوز: محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بدهی سازمان تامین اجتماعی به بیمارستان ها، گفت: همه تلاش‌مان این است که بدهی‌ها به حداقل ممکن کاهش پیدا کند، در حال حاضر از طریق بانک رفاه کارگری موضوع در حال پیگیری است.

وی اظهار کرد: عمده مشکل ما مربوط بدهی معوقه از گذشته باقی مانده است، برای آن بدهی‌ها با سازمان برنامه و بودجه تفاهم‌هایی به عمل آورده ایم که مانند سال که قبل ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت با تضمین دولت فروختیم، امسال ۵ هزار میلیارد تومان منتشر و فروخته شود، تا مطالبات قطعی سازمان تامین اجتماعی از دولت به این روش تسویه شود، تا زمان انتشار اوراق برنامه ریزی کرده ایم که میزان بدهی هر ماه کمتر شود.

وزیر کابینه دولت دوازدهم با اشاره به توزیع بسته حمایتی به مددجویان و افراد تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی بیان کرد: در واقع در چند فاز این طرح به اجرا درآمده است فاز سوم طرح به محض دریافت منابع از خزانه با توجه لیست موجود به همه کسانی که قراداد بیمه تامین اجتماعی دارند حتی اگر از بخش خصوصی باشند تعلق می‌یابد البته شرط حقوق زیر ۳ میلیون نیز در این مرحله لحاظ می‌شود.

شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هنوز منابع مربوط به مرحله سوم بعد از کارمندان، مددجویان و افراد تحت پوششی تخصیص پیدا نکرده است، در حداقل زمان ممکن بسته حمایتی این گروه‌ها نیز توزیع می‌شود. مبلغ بسته حمایتی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است.

جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید