کد خبر : 884815

اختصاصی شمانیوز/

همراه اول در کنار اجرای طرح های مختلف در راستای مشتری مداری بمنظور ارتقا بخشی بر خدمات خود آماده دریافت سوالات مشترکین و پاسخگویی مناسب از طریق درگاه های مختلف بوده است و مشترکین می توانند از طریق تلفن همراه با شماره (۹۹۹۰) و تلفن ثابت با شماره (۰۹۱۲۹۹۹۰) بصورت رایگان علاوه بر دریافت خدمات مختلف ، سوالات و انتقادات خود را مطرح کنند.

به گزارش شمانیوز؛ برای طراحي يک سيستم پاسخگويی مناسب، يافتن عوامل موثر بر آن در وهله اول، يكي از ضرورياتی است كه باید مورد توجه قرار گيرد.پاسخ گویی ساز و کاری است که از طریق آن بهبود فعالیت­ها میسر می شود. همراه اول بعنوان اپراتور برتر کشور در کنار ارائه خدمات متنوع و پیشبرد طرح های مختلف در راستای مشتری مداری، توجه ویژه ای بر امر پاسخگویی داشته است.

بر اساس این گزاش، مرکز تماس همراه اول به صورت شبانه روزی و ۷ روز هفته، از طریق ارتباط تلفنی، پست الکترونیکی، دورنگار و چت آنلاین پاسخگوی سوالات، پیشنهادات و شکایات مشتریان همراه اول است.

مشترکان برای بمنظور دریافت اطلاعات مربوط به سرویسها، خدمات و صورتحساب، اعلام وضعیت سیمکارت و علت قطع تلفن همراه، اطلاع از مدت و مبلغ اعتبار سیمکارت، افزایش اعتبار، انتقال شارژ و نحوه استفاده از آن، نحوه فعالسازی و اتصال به اینترنت و ... می توانند از طریق تلفن همراه با شماره (۹۹۹۰) و از طریق تلفن ثابت با شماره (۰۹۱۲۹۹۹۰) تماس حاصل کنند.

بر اساس این گزارش، این مرکز به منظور ارائه خدمات مطلوب آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات بوده و انواع خدمات ذیل توسط کارشناسان پاسخگو و یا از طریق سامانه تلفنی (IVR) ارائه می شود:

* ارائه اطلاعات مربوط به سرویسها، خدمات و صورتحساب به مشتریان * پیگیری و حل مشکل مشتریان در کوتاهترین زمان ممکن و تشکیل تیکت در صورت لزوم * اعلام وضعیت سیمکارت و علت قطع تلفن همراه * اطلاع از مدت و مبلغ اعتبار سیمکارت، افزایش اعتبار، انتقال شارژ و نحوه استفاده از آن * راهنمایی در مورد خرید، ثبت نام و نقل و انتقال تلفن همراه * اعلام نشانی و شماره تلفن ادارات و مراکز ارائه خدمات (مراکز تلفن ثابت،دفاتر ارتباطی و ICT) تمام نقاط کشور * راهنمایی مشترکین درباره چگونگی استفاده از رومینگ بین الملل، کشورهای طرف قرارداد و تعرفه های جاری * فروش انواع Device های اینترنت همراه ( بزودی ) * نحوه فعالسازی و اتصال به اینترنت * راهنمایی مشترکین در خصوص نحوه فعالسازی بسته های هوشمند اینترنت، پیامک و مکالمه * دریافت گزارشات مربوط به مشکلات شبکه اعم از پوشش شبکه و آنتن دهی و پیگیری زمان رفع مشکل * قطع و وصل پیامکهای انبوه تبلیغاتی و پیامک های مبتنی بر محتوی ......

همچنین IVR دو زبانه (فارسی و انگلیسی) مرکز تماس همراه اول خدماتی به شرح ذیل را به مشترکین محترم ارائه می نماید:

* خدمات مالی (اعلام جزییات و پرداخت قبض پایان دوره و میان دوره، اطلاع از تعرفه ‏ها و ...) * دریافت اطلاعات، فعالسازی و غیرفعالسازی سرویس‌های ویژه (اینترنت همراه، آوای انتظار، همراهان اول، پیامک تبلیغاتی، تماس بان و ...) * دریافت خدمات غیرحضوری (قطع و وصل خط، دریافت PIN و PUK، دریافت ریز مکالمات، تغییر رمز عبور) * اطلاع از اینترنت همراه (نوترینو)، خرید بسته‏‌ها و اعلام مشکلات * شرکت در نظرسنجی و ارائه پیشنهادات و انتقادات * امکان شارژ TOP UP (مستقیم) بصورت دلخواه * خروج از لیست سیاه (ویژه مشترکین اعتباری)

گفتنی است که مشترکین همراه اول می توانند سوالات، مشکلات، پیشنهادات و انتقادات خود را در خصوص خدمات همراه اول به آدرس پست الکترونیکی ( ۹۹۹۰@mci.ir ) ارسال کرده و پاسخ لازم را دریافت کنند.

همچنین مشترکین قادرخواهند بود از طریق دورنگار مرکز تماس همراه اول به شماره ۰۹۱۲۹۹۹۹۹۰۰ سوالات، مشکلات، پیشنهادات و انتقادات خود را در خصوص خدمات همراه اول مطرح و پاسخ لازم را دریافت کنند.

لازم به ذکر است که دیگر درگاه پاسخگویی این اپراتور، چت آنلاین ( از من بپرس ) بوده که بر این اساس مشترکین می توانند به سامانه "همراه من" به آدرس ( my.mci.ir ) مراجعه کنند و پاسخ سوالات خود را از این طریق دریافت کنند.

اما آنچه که برای بسیاری از مشترکین بعنوان سوال یا شاید یک معضل مطرح باشد این است که تماس با شماره های ۹۹۹۰ و ۰۹۱۲۹۹۹۰ برای دریافت و آشنایی با خدمات و ارتباط با کارشناسان پاسخگو هزینه های را متوجه مشترکین کند که در این باره باید گفت که تماس با این شماره برخلاف سایر اپراتورها رایگان بوده و هیچگونه هزینه ای را برای افراد دربرندارد.

بر اساس این گزارش ، برای ارائه هرگونه پیشنهاد، انتقاد، بررسی مشکل و ... می توان از این سامانه کمک گرفت و بهتر است به جای تماس با سامانه 195 رگولاتوری یا سایر درگاه های پاسخگویی(صفحات اپراتور در شبکه‌های اجتماعی) با این شماره تماس گرفت زیرا آن درگاه ها نیز درخواست ها را در نهایت به 9990 منتقل می کنند پس اگر با این شماره تماس بگیریم زودتر به نتیجه میرسیم.

گزارش:معصومه افلاکی

جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید