کد خبر : 886351

کمترین و بیشترین نرخ شهریه مهد‌ها اعلام شد

مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: مهد‌ها باید شهریه‌های خود را نصب و اعلام کنند و این درحالی است که تعداد ستاره‌های هر مهد، از یک تا ۴ستاره بر میزان شهریه آن‌ها تأثیر می‌گذارد.

خبرگزاری فارس نوشت : مهد‌ها باید شهریه‌های خود را نصب و اعلام کنند میزان شهریه در تابلویی باید در معرض دید مراجعان باشد و نحوه محاسبه آن نیز قابل انجام است، اما خانواده‌ها بدانند هر نوع وجهی خارج از ضابطه بهزیستی باشد قابل برخورد و پیگیری است.
وی افزود: شهریه‌های بالا در نقاط بالای شهر تهران نیز به دلیل اجاره زیادی است که می‌پردازند و گاهی تا ۵۰ میلیون تومان اجاره می‌دهند و شاید در جایی اجاره ۵ میلیون تومان باشد و این امر بر میزان شهریه مهد تأثیر می‌گذارد.
بیات نژاد گفت: برای تعیین شهریه فقط بهزیستی نیست که دخیل است اداره تعزیرات و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان هم در تعیین آن نقش دارد.
ستاره‌های میلیونی برسردر مهد‌های کودک پایتخت+جدول شهریه
جدول مقایسه‌ای شهریه با ستاره‌های مختلف: ردیف گروه سنی تمام وقت یک ستاره مشروط تمام وقت چهار ستاره نیمه‌وقت یک ستاره مشروط نیمه وقت چهار ستاره
۱ شیرخوار ۶ ماه ـ. ۲ سال ۶.۱۸۰.۰۰۰، ۸.۶۵۲.۰۰۰، ۴.۷۳۰.۰۰۰، ۶.۶۲۲.۰۰۰، ۲ نوپا ۳ ـ. ۲ سال ۴.۴۳۰.۰۰۰، ۶.۲۰۲.۰۰۰، ۳.۳۲۰.۰۰۰، ۴.۶۴۸.۰۰۰، ۳ نوباوه ۶ ـ ۳ سال ۴.۳۳۰.۰۰۰، ۶.۰۶۲.۰۰۰، ۳.۲۴۰.۰۰۰، ۴.۵۳۶.۰۰۰
همچنین در جدول شهریه مهد‌های کودک استان تهران و شهر تهران، منطقه ۲۰ و شهرستان ری در سال ۹۸ ـ. ۹۷ اینگونه است:
ردیف گروه سنی تمام وقت یک ستاره مشروط تمام وقت چهار ستاره نیمه وقت یک ستاره مشروط نیمه وقت چهار ستاره
۱ شیرخوار ۶ ماه ـ. ۲ سال ۴.۲۰۰.۰۰۰، ۵.۸۸۰.۰۰۰، ۳.۳۲۰.۰۰۰، ۴.۶۴۸.۰۰۰، ۲ نوپا ۳ ـ. ۲ سال ۲.۵۴۰.۰۰۰، ۳.۵۵۶.۰۰۰، ۱.۹۵۰.۰۰۰، ۲.۷۳۰.۰۰۰، ۳ نوباوه ۶ ـ. ۳ سال ۲.۳۷۰.۰۰۰، ۳.۳۱۸.۰۰۰، ۱.۸۳۰.۰۰۰، ۲.۵۶۲.۰۰۰ مدیرکل بهزیستی استان تهران افزود: طبق بخشنامه شماره ۹۰۰.۹۷.۳۷۰۹۶ در تاریخ ۱۹ اردیبهشت امسال اینگونه است که شهریه فوق بدون احتساب هزینه تغذیه (صبحانه و نهار) است و در صورت ارائه تغذیه (ناهار و صبحانه) توسط مهدکودک، مجموع هزینه آن ۹۵۰.۰۰۰ ریال خواهد بود.
وی تصریح کرد: هر مهد کودک تمام وقت یعنی مهدی که از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۵:۳۰ فعالیت می‌کند و به شرط بکارگیری مربیان دارای مهارت و کارت مربیگری می‌تواند با توجه به رتبه‌ای که کسب کند به همان تعداد فعالیت فوق برنامه اجرا کند (یک ستاره مشروط تا چهار ستاره) بنابر این در مجموع یک مهدکودک چهار ستاره می‌تواند حداکثر ۵ فعالیت فوق برنامه اجرا کند.
بیات نژاد گفت: شهریه هر فعالیت فوق برنامه حداکثر ۱۰ درصد شهریه نهایی مهدکودک است و شرکت کودکان در فعالیت‌های فوق برنامه کاملاً اختیاری بوده و باید با رضایت کتبی والدین باشد.
وی ادامه داد: شهریه هر ساعت اضافه فعالیت مهدکودک در هر گروه سنی از طریق زیر محاسبه می‌شود:
شهریه ماهیانه هر کودک در هر گروه سنی تقسیم بر ساعت فعالیت عادی مهدکودک در طول یک ماه برای همان گروه سنی (ساعت فعالیت عادی مهدکودک تمام وقت ۱۹۲، نیمه وقت ۹۶، شبانه یا شبانه‌روزی بر اساس ۸ ساعت نگهداری کودک ۱۹۲ ساعت).
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید