کد خبر : 887089

هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۰ هزار و مرغ آماده به طبخ از ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار تومان متغیر است.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۰ هزار تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها از ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار تومان متغیر است.
وی عدم ارسال دان از بنادر در هفته‌های اخیر را دلیل اصلی نوسان قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و افزود: با توجه به تاخیر در اختصاص ارز به واردات نهاده‌های دامی در دی ماه مسئله ترخیص و بارگیری نهاده دامی به مدت دو هفته به طور کامل متوقف شد که این امر موجب شد تا مرغداران قبل از رسیدن به وزن مطلوب اقدام به عرضه مرغ زنده با وزن پایین‌تر به بازار کنند.
حجت ادامه داد: شیوع بیماری نیوکاسل در واحد‌های مرغداری در فصل سرما یکی دیگر از عوامل کاهش عرضه و نوسان قیمت مرغ در بازار به شمار می‌رود.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه مشکلی در جوجه ریزی شب عید نداریم، بیان کرد: با توجه به آنکه مرغداران جوجه ریزی مناسبی در واحد‌های خود داشتند، از این رو برای یک ماه آینده کمبودی در عرضه مرغ نخواهیم داشت.
وی از کاهش عرضه مرغ به بازار خبر داد و گفت: کمبود دان و عرضه اجباری مرغ در هفته‌های اخیر موجب شد تا در شرایط کنونی عرضه نسبت به تقاضا کمتر باشد که از این رو نوسان قیمت مرغ تا دو هفته آینده در بازار دور از انتظار نیست.
حجت ادامه داد: با توجه به جوجه ریزی مناسب، تسریع در اختصاص ارز به واردات و بارگیری نهاده از بنادر و توزیع در استان‌ها منجر به تعدیل قیمت مرغ در ایام پایانی سال خواهد شد.
وی در پایان نرخ هر کیلو ذرت در بازار آزاد را یک هزار و ۷۰۰ و کنجاله سویا ۳ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به نرخ کنونی نهاده‌های دامی، قیمت واقعی هر کیلو مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۴ هزار تومان است، در حالیکه با توزیع نهاده با نرخ مصوب و کاهش نرخ جوجه یکروزه در بازار می‌توان انتظار داشت که قیمت مرغ به نرخ ۱۰ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان برسد. کمبودی در جوجه ریزی شب عید نداریم
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید