کد خبر : 889704

با اخذاستاندارد‌های لازم از سوی گروه صنعتی ایران خودرو:

گروه صنعتی ایران خودرو با اخذ استاندارد‌های لازم برای حضور در بازار‌های رقابتی درگام اول، خودروی دنا تولیدی مشترک کارخانه ایران و جمهوری آذربایجان درنفت چاله را به بازار اواکراین صادر می‌کند.

ایکوپرس نوشت: سابینا نوبری، مدیر منطقه اروپا، آسیا، آمریکا و CIS ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: این گروه صنعتی با اخذ گواهینامه‌های جدید و استاندارد‌های لازم برای حضور در بازار رقابتی، فعالیت خود را با صادارت خودرو به صورت سی. بی. یو با امضای قرارداد‌های جدید از سایت آذربایجان از سر خواهد گرفت.
وی افزود: در فاز اول تعداد محدودی دنا و دنا پلاس وارد بازار اوکراین می‌شود و بعد از نیاز سنجی بازار و استقبال مردم از این محصولات، سایت آذربایجان آمادگی دارد که انواع محصولات موردنیاز بازار را تولید و راوانه بازار اوکراین کند. نوبری با اشاره به این موضوع که بازار اوکراین در سال‌های اخیر رشد بسیار خوبی را تجربه کرده است، گفت: در سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ ایران خودرو با فروش بیش از ۱۲ هزار دستگاه خودروی سمند در این بازار، حضور فعالی داشت. مدیر منطقه منطقه اروپا، آسیا، آمریکا و CIS با اشاره به بازار بلاروس اظهار داشت: فروش خودروبه صورت اس کی دی به بازار بلاروس از برنامه‌های بعدی کارخانه مشترک ایران خودرو آذربایجان است وبه همین منظور رایزنی‌ها برای صادارت محصولات مشترک این کارخانه انجام خواهد شد. زیرا بازار بلاروس تنها بازار مقرون به صرفه برای ورود به بازار روسیه است. گفتنی است اوکراین به دلیل نزدیکی به اروپا می‌تواند نقش برجسته‌ای برای جمهوری اسلامی به این قاره سبز داشته و یا به نوعی می‌توانددروازه ورود کالا‌های ایرانی به اروپا باشد.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید