کد خبر : 892226

اختصاصی شمانیوز/

اپراتور اول بعنوان یک شرکت بزرگ ارتباطات کشور علاوه بر تحقق اهداف کلان خود این بار نیز گامی مفید و موثر درجهت مسئولیت های اجتماعی و فرهنگی خود برداشت به گونه ای که طی اقدامی هدایای تبلیغاتی نوروز 98 خود را فقط از تولیدات مددجویان بهزیستی و کمیته امداد تهیه و خرید اقلام خارجی را متوقف کرده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز، در شرایطی که اقتصاد کشور دچار پیچ و تاب شده بگونه ای که درصد آسیب پذیری این چرخ دنده ی محرکه کشور به دلیل اعمال فشار و تحریم های ظالمانه بر کشور بالا رفته است لازم است با بکارگیری الگوی مناسب اقتصادی بنای اقتصاد کشور را سرپا نگاه داشت چرا که زیر سایه ی این بنا امکان رشد و تعالی در سایر بخش ها نیز فراهم می شود .
از جمله راهکارهای موفقیت در این مسیر و کاهش آسیب های وارده بر اقتصاد کشور می توان به بهره گیری از توان و پتانسیل های داخلی اشاره کرد بطوریکه تا جایی که میسر است شرایط مساعدی را برای رشد و توسعه تولید ملی فراهم آورد .
همراه اول ، همراه کالای ایرانی در سال جدید/حمایت همراه اول از تولید ملی در بازار داغ شب عید « حمایت از کالای ایرانی» شعاری بود که رهبر انقلاب برای سال 1397 برگزیدند؛ شعاری که نشانگر نگاه راهبردی ایشان به مقوله اقتصاد در جهت پیشرفت است. با پیگیری این راهبرد و خرید کالای ایرانی مسیر رونق تولید و کسب و کار میسر شده و از آسیب های اجتماعی کاسته خواهد شد.
یکی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب در طول سال های گذشته که بارها توسط ایشان مطرح شده، «مصرف کالای داخلی» است. رهبر انقلاب در مناسبت های مختلف بارها توجه به مصرف کالاهای داخلی را مطرح فرموده و مورد تاکید قرار داده اند. برخی از مهم‌ترین دلایل مصرف کالای داخلی در بیانات رهبر انقلاب را می توان در نکته هایی همچون « ایجاد استقلال اقتصادی و سیاسی»، « ایجاد کار و اشتغال»، «افزایش ابتکارات تولیدکنندگان»، « افزایش ثروت ملی»، « کاهش تورم» و «کنترل نقدینگی» مورد اشاره قرار داد.
بدون شک برای ارتقای اقتصاد ملی و رسیدن به پیشرفت همه جانبه ، گریزی از مصرف کالای داخلی نداریم. از این رو با حمایت از تولیدکنندگان داخلی و کالای ایرانی چرخه اقتصاد کشور بر مدار پیشرفت قرار می گیرد.کمپین حمایت از کالای ایرانی، با عزم ملی در خرید محصولات و خدمات ایرانی اجرایی می شود.
اما آنچه که در این میان مهم بوده این است که فرهنگ حمایت از تولید و کالای ایرانی در کشور چگونه نهادینه شود اینکه چه سازمان و ارگانی باید در این مسیر گامی جدی و اساسی بردارد؟ در این باره باید گفت که تمامی ما از خرد و کلان در قبال این امر مسئولیم اما متاسفانه به راحتی از کنار آن عبور می کنیم .
اپراتور اول همچون همیشه در این باره نیز پیشگام شده است بگونه ای که در سیاست های کلان خود توجه ویژه ای بر منویات مقام معظم رهبری داشته و برنامه هایی را برای پیشبرد این مهم پیش بینی کرد ه است.
این اپراتور برتر بعنوان یک شرکت بزرگ در زمینه ارتباطات کشور علاوه بر پیشبرد اهداف کلان خود طی اقدامات منحصر به فرد توجه ویژه ای نیز به مسئولیت های اجتماعی و فرهنگی خود داشته و در این باره برنامه های مختلفی را در دستور کار خود قرارداده است که از جمله میتوان به حمایت از جشنواره فیلم فجر اشاره کرد.
امروز نیز که در آستانه فرا رسیدن سال 1398 هستیم و بازار هدایا داغ است شاهد دیگر اقدام تحسین برانگیز از سوی این اپراتور هستیم بطوریکه مقرر شده همراه اول امسال هدایای تبلیغاتی نوروزی خود را از تولیدات مددجویان بهزیستی و کمیته امداد تهیه کند.
بر اساس این گزارش، همراه اول در راستای مسوولیت اجتماعی و حمایت از تولید ملی، هدایای تبلیغاتی نوروز 98 خود را فقط از تولیدات مددجویان بهزیستی و کمیته امداد تهیه می کند و خرید اقلام خارجی را متوقف کرده است و به نظر می رسد این اقدام مقطعی نبوده و قرار است به صورت یک رویه در همراه اول اجرا شود.
همچنین اپراتور اول در اقدامی دیگر با پیوستن به کمپین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که از سازمان ها و شرکت ها خواسته بود به جای خرید هدایا برای مدیران دستگاه ها یا تبلیغات، امکانات حداقلی را برای روستای گردشگری«درک» در استان سیستان و بلوچستان فراهم کنند، بخش عمده ای از هزینه اقلام تبلیغات نوروزی خود را به این امر اختصاص داده است.
گفتنی است ؛سال گذشته نیز همراه اول در راستای مسوولیت اجتماعی و همراستا با کمپین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، هزینه اقلام تبلیغاتی نوروزی خود را صرف کمک به مردم زلزله زده استان کرمانشاه کرده بود.
گزارش: معصومه افلاکی
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید