کد خبر : 893948

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اعلام کرد: اگر از سیاست‌های بانک مرکزی حمایت شود، در سال جدید افزایش قیمت دلار نخواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایبِنا، عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که قیمت واقعی دلار بین ۷ تا ۸ هزار تومان است، گفت: ابتکار عمل برای تعیین نرخ دلار همچنان در دست بازار است، خرید و فروش نرخ دلار و ارز را در بازار مشخص می‌کند و هنوز دولت نتوانسته از نظارت کامل بر بازار داشته باشد.
قیمت دلار در سال 98 افزایش نمی یابد
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: باید دید در سال جدید چه اتفاقی رخ می‌دهد، از آنجایی که شرایط مشخص نیست نمی‌توان برآورد درستی از نرخ دلار در آینده داشت، با این حال انتظار می‌رود دولت بازار را در دست گرفته تا نرخ واقعی ارز اعمال شود. مبنای سیاسی دلار را گران می‌کند نماینده مردم آمل در مجلس دهم با ارزیابی عملکرد دولت برای مدیریت و کنترل بازار ارز، اظهار داشت: در حال حاضر محاسبات سیاسی بر بازار ارز حاکم است، این محاسبات نرخ دلار را تا کانال ۱۳ هزار تومان بوده و ممکن است نرخ ارز با تغییرات سیاسی بالاتر برود. وی در خصوص زمان واقعی شدن نرخ ارز عنوان کرد: سند دخل و خرج کشور در تعیین نرخ ارز اثر مستقیمی دارد در واقع بودجه مهر تایید بر وضعیت و شرایط اقتصادی دلار است. یوسفیان ملا، با بیان اینکه دولت نباید اشتباهات گذشته خود را در مدیریت بازار ارز تکرار کند، گفت: اگر همان رویه و اشتباهات دولت در گذشته و مدیریت بازار ارز تکرار شود و دلار ارزان برای کار‌های غیر ضرور در دسترس همگان قرار گیرد بار دیگر شاهد بهم ریختگی در بازار خواهیم بود. این نماینده مجلس تاکید کرد: بنابراین اگر مبنای سیاسی با مبنای اقتصادی همراه شود، کنترل بازار ارز و نرخ دلار در سال جدید سخت خواهد شد. عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با اشاره به مدیریت بانک مرکزی بر بازار ارز، اظهار داشت: اگر مدیریت همتی ادامه پیدا کند و از پشتوانه قویتر برخوردار شود افزایش قیمت دلار نخواهیم داشت و تنها باید برای مبنای اقتصادی تمهیداتی را در نظر گرفت.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید