کد خبر : 893972

وزیر صمت در مراسم آغاز به کار سه واحد صنفی در شهرک صنعتی گلستان از پرداخت تسهیلات کم بهره و قرض‌الحسنه تا سقف ۴۵ میلیون تومان به اصناف خبر داد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از خبرآنلاین، رضا رحمانی در بازدید از شهرک صنعتی گلستان و بازگشایی سه واحد صنعتی، اظهار داشت: این شهرک تا چند روز پیش حدود دو متر زیر آب بود. امروز در این شهرک سه واحد آغاز به کار کردند و کارگران به کار بازگشتند. وی با بیان اینکه در جلسات آتی دولت در مورد واحدها، شهرک‌ها و زیرساخت‌های صنعتی تصمیم گیری می‌شود، عنوان کرد: چیزی که اهمیت دارد این است که دولت به طور حتم در کنار تولیدگنندگان است و حداکثر توانش را برای جبران خسارت‌های وارده به این عزیزان به کار می‌گیرد.
جزئیات پرداخت تسهیلات 45 میلیون تومانی به اصناف رحمانی با بیان اینکه دولت در حوزه اصناف تسهیلات کم بهره و قرض الحسنه تا سقف ۴۵ میلیون تومان در نظر گرفته است، گفت: همین طور که دولت تا کنون در حوزه زندگی مردم، محصولات کشاورزی و صنوف مصوبات خوبی داشته است، برای صنایع هم مصوبات خوبی خواهد داشت. وی ادامه داد: در حوزه واحد‌های صنعتی با مباحث زیرساخت شهرک‌ها، ورودی، ساختمان‌ها، تجهیزات، محصولات تولیدی و … مواجه هستیم. البته میزان آسیب‌های وارده مشخص شده است و دولت هم مصوبات لازم را می‌دهد. وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان‌های سیل زده گفت: آنچه اهمیت دارد این است که دولت در کنار مردم است. بازدید رئیس جمهور و حضور دیگر مسئولان به این دلیل است که مردم احساس کنند دولت در کنارشان است و همین طور تا پایان این بحران و تا زمانی که رونق به کسب و کار‌ها بازگردد در کنارشان می‌ماند. رحمانی اظهار داشت: قرار شد واحد‌هایی که امروز آغاز به کار کردند، روز‌های تعطیل هم شیفت بگذارند تا تولیدشان به رونق بیفتد. این واحد‌ها تولیدات خوبی دارند که توانسته بازار داخل و خارج را راضی کند و صادرات خوبی داشته باشند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید