کد خبر : 895151

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی ایران اعلام کرد: قیمت طلا از قیمت جهانی و نرخ ارز تاثیر می‌پذیرد و افزایش قیمت طلا از ابتدای سال نیز ناشی از این ۲ متغیر است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایبِنا، سیدحجت شفایی درباره ارزیابی اش از تحولات بازار طلا در سال جاری با بیان این مطلب افزود: عمده‌ترین خریداران طلای ساخته شده در کشور، مردم استان‌های جنوبی و شمال شرقی هستند که این افراد در ابتدای سال با زیان‌های جدی از ناحیه سیل مواجه شدند.
دو عامل اساسی علت افزایش قیمت طلا وی ادامه داد: با وجود وعده‌های دولت درباره جبران خسارت‌های وارد شده به کشاورزان و خانه‌های مسکونی که در سیل اخیر آسیب دیده اند، اما زندگی مردم تحت تاثیر سیل قرار گرفته و حتما در خرید و سرمایه گذاری آن‌ها در طلا موثر خواهد بود. رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی ایران خاطر نشان کرد: با وجود آنکه خرید و نگهداری سکه و موضوع حراج آن از سوی بانک مرکزی از آب و تاب افتاده، اما باید بپذیریم که ذائقه مردم به سمت خرید سکه، شمش و طلای آب شده به جای مصنوعات طلا رفته است و تغییر این ذائقه نیازمند زمان است.
دو عامل اساسی علت افزایش قیمت طلا شفایی از مردم خواست از خرید طلای آب شده خودداری کنند و افزود: مردم به جای طلای آب شده می‌توانند از طلای ساخته شده توسط تولیدکنندگان داخلی استفاده کنند که دارای فاکتور خرید بوده و سازمان استاندارد نیز بر روند تولید آن نظارت دارد. وی همچنین اظهار داشت: قیمت طلا از ۲ عامل قیمت جهانی و نرخ ارز تاثیر می‌پذیرد و افزایش قیمت طلا در ابتدای سال نیز ناشی از این ۲ متغییر مهم بوده است.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید