شمانیوز

بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای به بانک‌ها دستور توقف ارائه خدمات بانکی با کارت‌های ملی قدیمی را صادر کرد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم، بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای به تمامی بانک‌ها و موسسات اعتباری اعلام کرد: با توجه به بهره‌برداری از وب سرویس استعلام الکترونیک اطلاعات هویتی، امکان ارائه خدمات بانکی با کارت‌های ملی قدیمی میسر نخواهد بود.

 

البته بانک مرکزی این امکان را برای مشتریان بانکی قرار داده است که با استفاده از رسید ثبت نام کارت ملی هوشمند از خدمات بانکی بهره مند شوند.

 

بنابراین طبق بخشنامه اخیر بانک مرکزی، ارائه خدمات بانکی به افرادی که کارت ملی جدید دریافت نکرده ولی دارای رسید ثبت نام کارت ملی هوشمند هستند، (پس از استعلام کد رهگیری مندرج در پشت رسید یاد شده، همراه با ارائه اصل شناسنامه) امکان‌پذیر است.

 

بر این اساس استعلام‌های مربوط به تصویر چهره از این پس به دو طریق امکان‌پذیر خواهد بود:

1. استفاده از سریال مندرج در پشت کارت ملی هوشمند به علاوه شماره ملی فرد

2. استعلام به کمک کد رهگیری مندرج در رسید ممهور تکمیل ثبت نام کارت هوشمند ملی همراه با اصل شناسنامه به علاوه شماره ملی فرد

 

بنابراین لازم است افراد هنگام مراجعه به بانک‌ها و موسسات اعتباری برای دریافت خدمات بانکی حتما کارت ملی هوشمند و یا کارت ملی قدیمی به همراه رسید کارت ملی هوشمند و شناسنامه را به همراه داشته باشند.


 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  • محمد

    قدیما می گفتن اول چاهو پیدا کن بعد منار رو بدوزد. حکایت کار دولت است. بجای تویل دادن کارت ملی به مردم. میگه رسید اونو نشون بدین تا کارتون تو بانک راه بیفته