کد خبر : 887078

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با بیان اینکه مطالبات معوق، چالشی اساسی در نظام بانکی است، بر برنامه ریزی و پیگیری مستمر شعب این بانک برای پیگیری وصول مطالبات تاکید کرد.

تاکید اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران بر لزوم وصول مطالبات معوق
روابط عمومی بانک ملی ایران نوشت : برات کریمی در همایش هم اندیشی اعتبارات و پیگیری وصول مطالبات که با حضور محمود شایان دیگر عضو هیات مدیره، کاووس ایرج پور معاون حقوقی و وصول مطالبات، حمید رضا فتحی بیرانوند مدیر امور شعب منطقه یک کشور، فریدون رشیدی رییس اداره کل اعتبارات، علی اولیایی رییس اداره کل پیگیری و وصول مطالبات، برخی روسای ادارات امور شعب استان‌ها و کارشناسان ادارات امور شعب برگزار شد، افزود: در شرایط اقتصادی کنونی کشور، قطعا نظام بانکی بسیار اثرگذار است.
تاکید اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران بر لزوم وصول مطالبات معوق
وی با تاکید بر اینکه کشور و اقتصاد ما بانک محور است، ادامه داد: بهداشت اعتباری و انضباط مالی باید مورد توجه شعب باشد. در عین حال بخش عمده سودآوری بانک ناشی از کسب درآمد‌های مشاع و تسهیلات است که باید به سمت صدور ضمانتنامه و پرداخت تسهیلات خرید دین برویم.
تاکید اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران بر لزوم وصول مطالبات معوق
‎محمود شایان دیگر عضو هیات مدیره بانک ملی ایران نیز در این همایش با بیان اینکه در زمان پرداخت تسهیلات، روسای دوایر اعتباری باید ریسک اعتباری را بسنجند، گفت: تسهیلات باید به گونه‌ای پرداخت شوند که بازپرداخت آن نیز تضمین شده باشد و اجازه ندهیم که منابع بانک به مطالبات معوق تبدیل شوند.
تاکید اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران بر لزوم وصول مطالبات معوق
‎وی افزود: باید در پایان سال به سمت و سوی افزایش سودآوری بانک و بهبود ترازنامه پیش رویم.
‎‎همچنین کاووس ایرج پور معاون حقوقی و وصول مطالبات بانک نیز در این همایش با بیان اینکه در زمان پرداخت تسهیلات باید توان مشتری سنجیده شود، گفت: این امر مهم‌ترین شاخص در وصول و پیگیری مطالبات معوق است. ‎‎حمیدرضا فتحی بیرانوند مدیر امور شعب منطقه یک کشور هم در این همایش وصول مطالبات معوق را یکی از راهکار‌های مهم در بهبود شاخص‌های اعتباری بانک عنوان کرد و گفت: پرداخت تسهیلات با رعایت بهداشت اعتباری نیز می‌تواند در این زمینه موثر باشد.
‎فریدون رشیدی رییس اداره کل اعتبارات بانک نیز با بیان اینکه تاکید ما استفاده از ابزار‌های تعهدی مانند ضمانتنامه‌ها و... است، گفت: این امر موجب کاهش هزینه‌ها برای سیستم بانکی، بانک ملی ایران و مشتری می‌شود.
‎علی اولیایی رییس اداره کل پیگیری و وصول مطالبات بانک نیز با اشاره به اهمیت برگزاری این همایش گفت: ابزار‌های مناسبی برای تسویه بدهی‌ها در بانک وجود دارد که باید به جامعه بدهکاران اطلاع رسانی شود و وصول مطالبات نیز با جدیت بیشتری پیگیری شود.
‎در پایان این همایش نیز روسای ادارات امور شعب منطقه یک کشور به تشریح برنامه‌های خود برای کاهش میزان مطالبات معوق و موانع پیش رو پرداختند.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید