کد خبر : 889559

رییس شعبه شیراز بانک توسعه صادرات اعلام کرد: با تامین مالی شش پروژه صادراتی عمده در استان به مبلغ ۳۷۰۰ میلیارد ریال موجبات اشتغال ۲۴۰ نفرو ارزآوری ۲۶۰ میلیون دلاری فراهم شده است.

تامین مالی شش پروژه صادراتی عمده توسط شعبه شیراز بانک توسعه صادرات
روابط عمومی بانک توسعه صادرات نوشت: سیدصمدالدین هاشمی با اعلام این مطلب افزود: بانک توسعه صادرات شعبه شیراز با پرداخت مبلغ ۲۱۷۰ میلیون ریال تسهیلات صادراتی تا دی ماه ۹۷ با رشدی ۶۵ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل حمایت همه جانبه خود را از صادرکنندگان استان فارس اعلام داشته است.
وی اضافه کرد: شعبه شیراز بانک توسعه صادرات ایران به عنوان یکی از حمایت کنندگان دولت در حوزه صادرات توانست در مدت فعالیت خود از سال ۱۳۷۵ تاکنون نسبت به پوشش و تامین مالی پروژه‌های صادراتی حمایت همه جانبه خود را در ارائه خدمات ارز و ریال به صادرکنندگان خدمت رسانی کند.
هاشمی درخصوص پروژه‌های تامین مالی شده توسط این شعبه گفت: در صنعت مواد شیمیایی ۵۰۰ میلیارد ریال با ۵۰ میلیون دلار ارزآوری و ۵۰ نفر اشتغال، در حوزه سیمان ۴۰۰ میلیارد ریال با ۵۰ میلیون دلار ارزآوری و ۵۰ نفر اشتغال، در بخش مواد غذایی و بسته بندی ۹۰۰ میلیاردریال با ۷۰ میلیون دلار ارز آوری و ۷۰ نفر اشتغال تسهیلات ارائه شده است.
وی ادامه داد: همچنین در بخش فولاد ۶۰۰ میلیارد ریال با ۲۰ میلیون دلار ارز آوری و ۴۰ نفر اشتغال و در بخش تولید لوله‌های صنعتی ۵۰۰ میلیارد ریال با ۱۰ میلیون دلار ارز آوری و ۳۰ نفر اشتغال تامین مالی انجام شده است.
به گفته هاشمی، شعبه شیراز بانک توسعه صادرات برای طرح گیاه دارویی شیرین بیان نیز چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار تسهیلات ارائه کرده است.
گفتتنی است در جلسه شورای صادرات غیرنفتی استان فارس از تلاش‌های هاشمی رییس شعبه شیراز بانک توسعه صادرات به دلیل تلاش‌های و همکاران این شعبه در استان از سوی استاندار فارس تقدیر به عمل آمد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید