کد خبر : 895980

بانک کشاورزی درپی وقوع سیل اخیر و از نخستین ساعات بروز حادثه، اقدامات شایان توجهی را در حمایت از هموطنان آسیب دیده به ویژه کشاورزان خسارت دیده به انجام رسانده است و درحال حاضر، دستگیری از سیل زدگان و اجرای برنامه‌های حمایتی دولت در اولویت اقدامات و برنامه‌های این بانک قرار دارد.

مدیرعامل بانک کشاورزی: حمایت از سیل زدگان در اولویت اقدامات اعتباری بانک کشاورزی است
به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، روح اله خدارحمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این بانک در جریان برگزاری همایش مدیران با بیان مطلب فوق اظهار داشت: نخستین اقدام بانک کشاورزی هم زمان با وقوع سیل، توقف پیگیری وصول مطالبات از سیل زدگان و قطع پیامک‌های پیگیری و اخطار سررسید تسهیلات بود و در گام بعدی، بر اساس دستور بانک مرکزی، دستورالعمل بند خ. تبصره ۳۳ متناسب با شرایط خسارت دیدگان برای امهال بدهی سیل زدگان در حال اجرا است.
وی افزود: بانک کشاورزی همچنین به منظور تسریع در پرداخت غرامت به بیمه گذاران صندوق بیمه کشاورزی، علاوه بر تامین نقدینگی مورد نیاز به صورت ضربتی، با اعزام کارشناسان به مناطق سیل زده درحال ارزیابی خسارت و پرداخت غرامت به کشاورزان خسارت دیده است.
خدارحمی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح مصوبات دولت برای حمایت از سیل زدگان و تکالیف بانک کشاورزی پرداخت و تصریح کرد: علاوه بر کمک بلاعوض که با عاملیت بنیاد مسکن برای جبران آسیب وارده به منازل شهری و روستایی، محل‌های کسب و کار و لوازم و اثاثیه منزل و دفاتر کار پرداخت می‌شود، مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ ۵ درصد برای جبران خسارت تخریب کامل منازل شهری، مبلغ ۴۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ ۴ درصد برای جبران خسارت تخریب کامل منازل روستایی و ۱۲ میلیون تومان تسهیلات برای آسیب‌های جزیی و خسارت ابزار و وسایل خانه و محل کار، توسط شبکه بانکی پرداخت خواهد شد.
وی افزود: طبق مصوبه دولت برای جبران خسارت وارده به مزارع و باغات نیز علاوه بر کمک بلاعوض که از سوی دولت اختصاص یافته، تسهیلات بانکی با نرخ ۴ درصد طبق بخشنامه و با معرفی وزارت جهاد کشاورزی از طریق بانک‌های عامل به کشاورزان خسارت دیده پرداخت می‌شود.
خدارحمی با تاکید بر این که پرداخت تسهیلات مصوب به سیل زدگان، امهال بدهی خسارت دیدگان و تامین بذر در این مناطق بایستی در اولویت اقدامات مدیریت استان‌ها باشد، خاطرنشان کرد وقوع سیل به هیچ عنوان عامل بازدارنده و مانعی برای عمل به برنامه‌های تعهدی استان‌ها نخواهد بود و بایستی با استفاده از ظرفیت‌ها و نقاط قوت، کاستی‌ها را جبران کنند.
وی در ادامه به اقدامات خداپسندانه بانک کشاورزی در حمایت از سیل زدگان اشاره کرد و اظهار داشت: پرداخت ۵۰۰ میلیون تومان کمک نقدی در قالب شبکه بانکی، اختصاص تنخواه برای مدیریت شعب بانک در استان‌های سیل زده و اهدای حداکثر ۳ روز حقوق کارکنان بانک کشاورزی به هلال احمر، از جمله این اقدامات بوده است.
خدارحمی تاکید کرد: برای کمک به همکاران خسارت دیده در استان‌های سیل زده تمام تلاش خود را معطوف داشته ایم تا مشکل اسکان و سایر نیاز‌های آن‌ها مرتفع شود.
وی در پایان سخنان خود، از مدیران شعب بانک در استان‌ها خواست تا تعامل با روسای سازمان‌های جهاد کشاورزی و ستاد‌های بحران استان‌ها را برای هماهنگی و تسریع در رفع مشکلات مناطق سیل زده مورد توجه قرار دهند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید