کد خبر : 882213

اختصاصی شمانیوز/

مدیرروابط عمومی سازمان بورس با بیان اینکه در حال حاضر 10 میلیون نفر کد بورس دارند گفت: با عبور از چالش های اقتصادی پیش آمده به دنبال اعمال تحریم های ظالمانه بر کشور بدون شک آینده برای سرمایه گذاران بازار بورس روشن خواهد بود.

به گزارش شمانیوز: یاسر فلاح درحاشیه آئین افتتاحیه مرکز آموزش و تالار اختصاصی معاملات کارگزاری بانک "صنعت و معدن" و در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار شما نیوز اظهار داشت: هر پنجره ای که به سمت مردم و جامعه باز شود فضای جدیدی برای آشنایی با فضای سرمایه گذاری ایجاد می کند و بر همین اساس قطعا افتتاح یک مرکز آموزشی با عنوان مدرسه سرمایه گذاری از سوی بانک صنعت و معدن یک اتفاق نو و جدیدی خواهد بود.

راه اندازی مرکز آموزش و تالار اختصاصی معاملات کارگزاری بانک "صنعت و معدن" پیوندی مبارک میان مردم با بورس

مدیرروابط عمومی سازمان بورس تاکید کرد: این امر علاوه بر اینکه می تواند منشا آموزش های تخصصی در بازار سرمایه باشد، موجب هدف گذاری سهامداران و ذینفعالان بانک صنعت و معدن نیز می شود.

وی با بیان اینکه راه اندازی این مرکز می تواند پیوندی میان تمامی اقشار با مقوله ی بورس و سرمایه گذاری برقرار کند، افزود: در کشور ما سرمایه گذاری بخصوص سرمایه گذاری در بازار سرمایه به دلیل اینکه چتر بازار سرمایه هنوز گستره ی زیادی پیدا نکرده است عمیق نیست .

کمتر از 10درصد جامعه با بورس آشنا هستند

فلاح با بیان اینکه کمتر از 10درصد جامعه با بورس آشنا هستند، ادامه داد: بورس یک فضای کاملا تخصصی و علمی بوده و بسیاری از افراد ممکن است با این فضا بخوبی آشنا نباشند در چنین شرایطی ما در سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس تلاش می کنیم که عمق بازار سرمایه را از طریق ایجاد زمینه های آگاهی مردم بیشتر کنیم.

وی با اعلام این مطلب که ما در بازار سرمایه برای تحقق این مهم ابزارهای مختلفی را طراحی کرده ایم، اضافه کرد: این ابزارها می تواند بسیار کم ریسک باشند از جمله می توان به صندوق های سرمایه گذاری های مشترک اشاره کرد. مردم باید از سرمایه زندگی خود مراقبت کنند بطوری که لازم است از آوردن دارایی خود به بازار بورس اجتناب و فقط پس انداز خود را راهی این بازار کنند.

10 میلیون نفر کد بورس دارند

مدیرروابط عمومی سازمان بورس با بیان اینکه در حال حاضر 10 میلیون نفر کد بورس دارند، گفت: امید است مردم از طریق آشنایی با این بازار، منتفع شوند . باید گفت تابلوها و شاخص های بورس زمانی زیبا هستند که مردم از این بازار سود ببرند. مادامی که مردم از این بازار سود لازم را کسب نکنند شاخص های بورس اگر به ارتفاعات زیاد هم برسد هیچگونه زیبایی نخواهد داشت.

سرمایه گذاران بورس آینده روشنی خواهند داشت

فلاح ضمن ابراز امیدواری بر عبور از چالش های اقتصادی پیش آمده به دنبال اعمال تحریم های ظالمانه بر کشور، خاطرنشان کرد: آینده برای سرمایه گذاران بازار بورس روشن خواهد بود.

گفتگو:زینب احمدی

جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید