کد خبر : 896205

طی فروردین ماه رقم خورد.

تالار‌های مختلف بورس کالای ایران طی فروردین ماه سال ۹۸، شاهد معامله بیش از یک میلیون و ۲۶۹ هزار تن انواع کالا به ارزش ۷۳ هزار میلیارد ریال بود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، طی مدت مذکور تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران شاهد معامله افزون بر ۹۳۹ هزار و ۴۰۹ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۴۸ هزار و ۱۰۲ میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی بود. در این تالار بالغ بر ۲۶۵ هزار و ۵۴۵ تن انواع قیر، ۲۳۰ هزار و ۷۸۶ تن انواع مواد پلیمری و ۹۳ هزار و ۶۶۳ تن مواد شیمیایی معامله شد. از دیگر کالا‌های معامله شده در این تالار می‌توان به دادوستد ۳۴۷ هزار تن وکیوم باتوم، ۴ هزار و ۱۲۰ تن گوگرد، ۱۸۰ تن عایق رطوبتی و ۱۰ تن گاز‌ها و خوراک‌ها اشاره کرد. تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران نیز طی فروردین ماه میزبان معامله ۳۲۵ هزار و ۷۸۴ تن انواع کالا به ارزش ۲۴ هزار و ۳۹۴ میلیارد ریال بود.
معامله ۷۳ هزار میلیارد ریال انواع کالا در بورس کالای ایران
در این تالار ۳۰۶ هزار و ۳۶۰ تن انواع فولاد، ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن انواع مس، ۲۴۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۲۴ تن کنسانتره، ۷ هزار تن آلومینیوم، یک کیلو گرم شمش طلا و ۶۶۰ تن شمش روی از سوی مشتریان خریداری شد. بر اساس این گزارش تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز طی ماه گذشته شاهد معامله ۱۰ کیلوگرم زعفران رشته‌ای بود. بازار فرعی بورس کالای ایران نیز طی مدت مذکور معامله ۴ هزار و ۱۴۴ تن کالا را تجربه کرد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید