کد خبر : 896281

محمدحسن زدا:

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: امداد رسانی و ارائه خدمات درمانی در مناطق سیل زده از روز اول شروع شده و خدمت رسانی به بیمه شدگان تا زمان عادی شدن کار و زندگی آنان تداوم دارد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، محمدحسن زدا در نشست خبری امروز که در آستانه هفته کار و کارگر با حضور خبرنگاران رسانه‌ها در حال برگزاری است به تشریخ خدمات این سازمان در مناطق سیل زده پرداخت.
خدمت رسانی سازمان تأمین اجتماعی به سیل زدگان تا عادی شدن شرایط کار و زندگی بیمه شدگان تداوم دارد
زدا امداد رسانی و ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان را اولین موضوع در خدمت رسانی به سیل زدگان برشمرد و گفت: درمانگاه تأمین اجتماعی پل دختر که دچار آسیب شده بود توسط همکاران استان لرستان طی مدت یک روز در خدمت مردم این منطقه قرار گرفت و در مناطق سیل زده مراکز درمانی تأمین اجتماعی به تمامی هم وطنان اعم از بیمه شده و غیر بیمه شده خدمات درمانی رایگان ارائه داده اند.
وی با اشاره به ارائه پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی به هیأت دولت برای افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۸ گفت: افزایش حداقل حقوق بازنشستگان براساس مصوبه شورای عالی کار انجام می‌شود و درباره سایر سطوح نیز ما ۵ پیشنهاد برای افزایش حقوق بازنشستگان آماده کردیم و با توجه به نظر نمایندگان تشکل‌های بازنشستگان افزایش حقوق ۱۳ درصدی بعلاوه رقم ثابت ۲۶۱ هزار تومان را ارائه داده ایم و بعد از تصویب پیشنهاد ارائه شده در هیأت دولت افزایش حقوق بازنشستگان انجام می‌شود.
زدا در پاسخ به سوالی درباره مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت گفت: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه برای پرداخت مطالبات صندوق‌های بازنشستگی از دولت پیش بینی‌هایی صورت گرفته و در قانون بودجه سال ۹۸ نیز پرداخت ۵۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی به تصویب رسیده است که این مبلغ می‌تواند به صورت نقدی و یا واگذاری سهام مالکانه و خوراک پتروشیمی‌ها باشد و ما برای دریافت این مطالبات پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم.
وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره طرح اصلاحات پارامتیرک که توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شده است، گفت: از نظر ما اصلاحات ساختاری در نظام بیمه‌ای کشور مهم‌تر از اصلاحات پارامتریک است و یکی از مهمترین نیاز‌های کشور در حال حاضر ایجاد نهاد رگولاتوری در حوزه بیمه‌ای کشور است.
وی ادامه داد: درباره اصلاحات پارامتریک نیز نهاد رگولاتوری بایستی تصمیم گیری کند و سازمان تأمین اجتماعی به عنوان بزرگترین سازمان بیمه گر آماده همکاری در این زمینه است.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید