شمانیوز

با استعفای دومین وزیر کابینه کانادا، دولت این کشور وارد یک بحران جدی شده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در حالی با یک بحران سیاسی جدی روبرو شده است که دومین وزیر کابینه نیز از سمت خود کناره گیری کرده است.
دومین وزیر کابینه کانادا هم استعفا کرد "جین فیلپوت" رئیس خزانه داری کانادا که اخیرا به این سمت منصوب شده است، ضمن کناره گیری از کابینه کانادا اعلام کرده است که اعتماد خود را نسبت به عملکرد دولت در برخورد و مواجهه با رسوایی سیاسی از دست داده است. تشدید بحران سیاسی در دولت کانادا در حالی است که تنها چند ماه فرصت به برگزاری انتخابات سراسری باقی مانده و ترودو به شدت نگران شکست در انتخابات است. فیلپوت به شدت از واکنش دولت به اتهامات مربوط به فشار بر وزیر سابق دادگستری ناراضی و معترض است. وزیر سابق دادگستری کانادا متهم به همکاری و کمک با یک شرکت بزرگ ساختمانی و فساد مالی است. نخست وزیر کانادا از کناره گیری دومین عضو کابینه خود ابراز ناامیدی و تاسف کرده است. وی در این باره گفت: نگرانی‌ها درباره این مساله باید کاملا جدی گرفته شود و به شما اطمینان می‌دهم که من هم این مساله را جدی می‌گیرم. استعفای فیلپوت که اواسط ژانویه به این سمت منصوب شده، چالش جدی و بحران بزرگی برای ترودو به شمار می‌رود که نوامبر ۲۰۱۵ میلادی به قدرت رسیده است.
به گزارش شمانیوز چندی پیش، استعفای ناگهانی یک وزیر کانادایی باعث شد که اتهام دخالت در دادرسی کیفری پرونده یک شرکت مهندسی به بحران سیاسی عظیمی برای نخست وزیر کانادا تبدیل شود.
دومین وزیر کابینه کانادا هم استعفا کرد
پس از تشدید درخواست‌ها از جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا برای روشن کردن این مساله که آیا دفتر نخست‌وزیری ریبولد را برای مداخله در پرونده دادرسی شرکت مهندسی "اس ان سی لاوالین" تحت فشار گذاشته، این زویر کانادایی به طور ناگهانی استعفای خود را اعلام کرد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید