کد خبر : 886345

زایمان در آب یکی از روش های زایمان کم درد است که امروزه طرفداران زیادی دارد اما برخی از خانم ها در شرایطی هستند که این روش زایمان برای آن ها توصیه نمی شود.

زایمان در آب در کنار مزایا و معایبی که برای این روش در بخش قبلی نکات زایمان و بارداری در نمناک عنوان بحث شرایط لازم نیز اهمیت دارد که شدنی بودن این روش را قطعی یا منتفی می سازد. چه شرایطی برای زایمان در آب ایده آل نیستند؟ روش زایمان در آب برای وضع حمل به تمام مادران توصیه نمی شود و برای انجام آن نیاز به شرایطی مانند وضعیت قرارگیری جنین، قرارگیری مادر در جریان فعال زایمان، سلامت قلب جنین، عدم وجود خون ریزی و پاره نشدن کیسه آب است که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.
زایمان در آب برای چه خانم هایی مناسب نیست؟
چه کسانی نباید زایمان در آب انجام دهند؟
داشتن تب خال تناسلی: تب خال؛ در آب منتقل می شود. پس باید در مورد این خطر کاملاً با پزشک خود بحث و تبادل نظر کنید. اگر نوزادتان صاف نشسته باشد: اگرچه زایمان در آب با باسن یا پا انجام می شود، اما باید این ریسک را کاملاً با پزشک خود مورد بحث قرار دهید. اگر شما مبتلا به یکی از موارد زیر هستید: عفونت شدید خونی و یا مادرانه. اگر مضطرب هستید: اگر چه زایمان های در آب در سراسر دنیا با دوقلوها موفق بوده است ، اما به هر حال شما باید این خطر را کاملاً با پزشک خود مورد بحث قرار دهید. شرایطی نامناسب برای زایمان در آب اگر زایمان زودرس برایتان مورد انتظار است: اگر زایمان پیش از موعد باشد (دو هفته یا بیشتر از موعد مقرر)، زایمان در آب توصیه نمی شود. اگر مکانیوم (ماده سبز رنگی که اولین مدفوع نوزاد را تشکیل می دهد) شدید وجود داشته باشد: مکانیوم خفیف تا متوسط نسبتاً عادی است.از آنجا که مکانیوم در یک وان یا استخر به سطح آب می رود، پزشک به دنبال آن خواهد بود و فوراً آن را از بین خواهد برد و یا به شما کمک خواهد کرد که از وان بیرون بروید.مکانیوم معمولاً صورت نوزاد را می شوید و حتی وقتی نوزاد زیر آب است، ممکن است از طریق بینی یا دهانش جذب شود.اگر آب کثیف باشد و تولد حتمی ، مادر می تواند لگن خود را از آب بالا ببرد تا نوزاد را به دنیا بیاورد. اگر توکسین یا پره اکلامپسی داشته باشید: شما باید به طور کامل در مورد این خطر با پزشک تان بحث و تبادل نظر کنید. استفاده از آب داغ می تواند خطرناک باشد؟ خطر به دما بستگی دارد. اگر آب بیش از حد گرم باشد، باعث کم آبی بدن مادر و نوزاد و گرم شدن بیش از حد برای هر دو، به خطر تبدیل می شود.شما باید بدن خود را مرطوب و هیدراته نگه دارید و مطمئن شوید که دمای آب تا 97 درجه فارنهایت است.استخرهای زایمان به طور خاص برای جلوگیری از این مشکل طراحی شده اند. چگونه برای یک زایمان در آب آماده شوم؟ ابتدا با پزشک خود همه چیز ر بررسی و چک کنید. آن ها ممکن است برای زایمان در آب به یک وان یا استخر ویژه مجهز باشند و یا ممکن است از مکانی در منطقه شما که برای این کار تجهیز شده اند، اطلاع داشته باشند.
منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید