کد خبر : 882594

مدیر اطلاعات ملی آمریکا در گزارشی جدید کشورهای روسیه، چین و ایران را به تلاش برای اثرگذاری بر انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا متهم کرده است.

به گزارش شمانیوز: «دن کوتس»، در این گزارش مدعی شده این سه کشور تلاش کرده‌اند روی رأی‌دهندگان در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا در سال ۲۰۱۸ اثر بگذارند، اما شواهدی مبنی بر نفوذ آنها به سیستم‌های رأی‌گیری وجود ندارد.

این ادعاها در گزارشی که مدیر اطلاعات ملی تقدیم «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و نهادهای دخیل در تأمین امنیت انتخابات کرده، مطرح شده‌اند.

مقام آمریکایی در بیانیه‌‌ای درباره گزارش مذکور تصریح کرده است: «جامعه اطلاعاتی در حال حاضر اطلاعاتی دال بر لطمه به زیرساخت‌های انتخاباتی آمریکا، به نحوی که مانع رأی‌دهی، تغییر در تعداد آرا یا اخلال در شمارش آنها شده باشد در اختیار ندارد.»

وی در ادامه این ادعاها نوشته است: «فعالیتی که شاهد آن بودیم، همراستا با همان چیزی است که در هفته‌های منتهی به انتخابات آن را مطرح کردیم. روسیه و سایر قدرت‌های خارجی اعم از چین و ایران به منظور پیشبرد منافع راهبردی خودشان اقدام به راه‌اندازی فعالیت‌های نفوذ و کمپین‌های تبلیغاتی کردند.»

مدیر اطلاعات ملی آمریکا از ارائه جزئیات درباره عملیات ادعایی مورد نظر خودداری کرد و گفت که جامعه اطلاعاتی تأثیر آن را بر شرکت‌کنندگان در انتخابات ماه پیش ارزیابی نکرده است.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا شهریور ماه سال جاری فرمانی را امضا کرد که بستر قانونی لازم را برای اعمال تحریم‌های جدید علیه شرکت‌ها یا افراد خارجی مظنون به دخالت در انتخابات آمریکا را فراهم می‌کند.

آمریکا در حالی کشورهای دیگر را به دخالت در انتخابات متهم می‌کند که خودش با روش‌های مختلف از جمله کودتا برای تخریب روند دموکراسی در سایر کشورها و روی کار آوردن سیاستمداران همسو و دست‌نشانده اقدام کرده است.

جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید