کد خبر : 886371

یسرائیل کاتس، وزیر اطلاعات اسرائیل در پی حمله هوایی شب گذشته این رژیم به سوریه، با این ادعا که «حمله پیامی آشکار به ایران بوده است»، گفت: اسرائیل به هرگونه تهدیدی علیه خود پاسخ می‌دهد.

ایسنا نوشت: یسرائیل کاتس، وزیر اطلاعات اسرائیل در پی حمله هوایی شب گذشته این رژیم به سوریه، با این ادعا که «حمله پیامی آشکار به ایران بوده است»، گفت: اسرائیل به هرگونه تهدیدی علیه خود پاسخ می‌دهد.
یسرائیل کاتس، وزیر اطلاعات اسرائیل روز دوشنبه در گفت‌وگویی با رادیو ارتش اسرائیل در واکنش به حمله موشکی این رژیم به سوریه، اظهار کرد: این (حمله) پیام واضحی برای ایرانی‌ها بود. وی در ادامه با اشاره به این مسئله که سیاست اسرائیل تغییر کرده است، افزود: این رویارویی آشکار با ایران است. هرگاه بخواهیم بر شدت این‌کار بیافزاییم، این کار را می‌کنیم.
حمله به سوریه پیامی آشکار به ایران بود ادعای تقابل با ایران در سوریه در حالی از سوی مقامات اسرائیل مطرح می‌شود که ایران بار‌ها تاکید کرده که پایگاه یا یگان نظامی در سوریه ندارد و بنابر این اساسا ادعای "حمله به اهداف ایرانی در سوریه" بی‌اساس است. وزارت امور خارجه اسرائیل پس از حمله شب گذشته در توییتی مدعی شد حمله در پاسخ به "شلیک موشک ایرانی از داخل اراضی سوریه" صورت گرفته است. در این توییت آمده است: روز گذشته، نیرو‌های سپاه قدس در سوریه، موشکی به سوی بلندی‌های جولان اسرائیل پرتاب کردند. پدافند دفاعی گنبد آهنین توانست جلوی این موشک را بگیرد. تلاش ایران برای نفوذ در سوریه، جان اسرائیلی‌ها را تهدید می‌کند و چنین چیزی قابل تحمل نیست. وزارت جنگ اسرائیل نیز در توییت دیگری ادعا کرد: با آتش گشودن به سوی شهروندان اسرائیلی، ایران بار دیگر ثابت کرد که قصد دارد در سوریه نفوذ کند و ثبات منطقه و اسرائیل به خطر بیاندازد. ما به اقدامات مصمم‌مان برای خنثی‌سازی این اقدامات ادامه خواهیم داد. وزیر اطلاعات اسرائیل در بخش دیگری از سخنان خود همچنین مدعی شد: ما به آن‌ها (ایرانی‌ها) اجازه نفوذ در سوریه را نمی‌دهیم. هر کس که به ما حمله کند، بهای گزافی خواهد پرداخت. گفتنی است، ارتش اسرائیل صبح امروز مدعی شد که «اهداف نظامی ایران» در سوریه را هدف قرار داده است. ادعایی که هیچ منبعی آن را تایید نکرده و ارتش سوریه نیز اعلام کرد که بیشتر موشک‌ها و بمب‌های پرتاب شده از سوی اسرائیل را منهدم کرده است. ایران پیش از این تاکید کرده است تا زمانی که خطر تروریسم در سوریه باشد و دولت سوریه از ایران بخواهد به کمک‌های خود به این کشور ادامه دهد، در سوریه باقی می‌ماند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید