کد خبر : 886584

مسکو به اتحادیه اروپا: تلافی می‌کنیم روسیه در واکنش به تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا تهدید کرد که این اقدام را بی جواب نخواهد گذاشت. این هشدار در حالی مطرح می‌شود که بروکسل روز دوشنبه از اعمال مجازات‌های جدید علیه برخی مسئولان و مقامات سرویس‌های اطلاعاتی روسیه خبر داد.

یورو نیوز نوشت : روسیه در واکنش به تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا تهدید کرد که این اقدام را بی جواب نخواهد گذاشت. این هشدار در حالی مطرح می‌شود که بروکسل روز دوشنبه از اعمال مجازات‌های جدید علیه برخی مسئولان و مقامات سرویس‌های اطلاعاتی روسیه خبر داد.
وزرات امور خارجه روسیه در واکنش به این تحریم‌ها با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما حق اقدام متقابل را بر ضد این رویکرد خصمانه برای خود محفوظ نگاه می‌داریم.»
تحریم‌ها در واقع بر ضد افرادی اعمال شده است که از سوی غرب به دست داشتن در ماجرای سوء قصد به سرگئی اسکریپال، جاسوس سابق روسیه در بریتانیا متهم شده اند.
خط ونشان روسیه برای اتحادیه اروپا
بر اساس تصمیم شورای اتحادیه اروپا که روز دوشنبه اعلام شد رئیس سرویس اطلاعاتی ارتش روسیه به همراه معاون و دو تن از عوامل این سرویس که به مسموم کردن سرگئی اسکریپال متهم شده اند مشمول تحریم‌های جدید بروکسل قرار گرفته اند.
بر اساس این تحریم‌ها اموال و دارایی‌های احتمالی افراد یاد شده در کشور‌های عضو اتحادیه اروپا توقیف خواهد شد و از سفر آن‌ها به اروپا ممانعت به عمل خواهد آمد.
وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای که برای واکنش به این تصمیم منتشر کرد بار دیگر اتهام‌های مطرح شده بر ضد این کشور در ماجرای سوء قصد به سرگئی اسکریپال را رد و آن‌ها را «سست و بی مایه» خواند.
در این بیانیه همچنین اعمال تحریم‌های جدید به عنوان «کارزاری اطلاعاتی» از سوی دولت بریتانیا محکوم شده است. به اعتقاد مسئولان دیپلماسی روسیه این اقدام همزمان با موج جدید بحران در مذاکرات بر سر برکسیت صورت گفته است.
حمله با گاز اعصاب در شهر سالزبری، واقع در جنوب بریتانیا از سوی مقامات غربی به عنوان نخستین مورد استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط روسیه در اروپا پس از جنگ دوم جهانی قلمداد شده است.
این سوء قصد که ماه مارس گذشته صورت گرفت با واکنش‌های شدید بین المللی همراه و به تیرگی روابط مسکو با کشور‌های غربی منجر شد
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید