کد خبر : 886976

وزیر دفاع

وزیر دفاع اظهار امیدواری کرد هرچه سریع‌تر ایرادات فنی ماهواره بر سیمرغ که البته برای متولیان شناسایی و روشن است، رفع شود.

افکارنیوز نوشت : امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع در حاشیه جلسه صبح امروز هیات دولت گفت: در حوزه ماهواره و ماهواره بر چرخه قابل توجهی وجود دارد که ایستگاه پرتاب، ماهواره، ماهواره بر و ایستگاه‌های ارتباط زمینی این موارد است.
وی افزود: حرکت رو به رشد و دائمی در ماهواره‌ها و موضوعات مرتبط با آن داریم که البته این چرخه هم اکنون در اختیار جمهوری اسلامی ایران است.
وزیر دفاع تصریح کرد: هم اکنون امکان قرار دادن ماهواره‌های خودمان را با ماهواره‌بر‌های متعلق به کشورمان داریم که ماهواره ایرانی را با ماهواره بر بومی در مدار ۲۶۰ کیلومتری اجرایی کردیم و بنا داشتیم که ماهواره پیام را در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین قرار دهیم و همانطور که گفته شد مرحله پایانی کار با موفقیت همراه نبود.
امیر حاتمی اظهار امیدواری کرد هرچه سریع‌تر ایرادات فنی این موضوع (ماهواره بر سیمرغ) که البته برای متولیان شناسایی و روشن است رفع شود.
وی همچنین درباره اخبار خوش حوزه دفاعی در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: خبر‌های خوشی در این حوزه داریم که اعلام خواهد شد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید