کد خبر : 886980

چین

سخنگوی وزارت خارجه چین با بیان اینکه به تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران مخالفیم و حتی همپیمانان آمریکا هم مخالفند، گفت: تلاش آمریکا برای برگرداندن رئیس هواوی نقض قوانین بین‌المللی است.

شین‌هووا نوشت : چین اعلام کرد که آمریکا به دنبال این است منگ مانژو رئیس شرکت هوآوی را از کانادا به آمریکا برگرداند که این برخلاف قوانین بین‌المللی است. اظهارات سخنگوی وزارت خارجه چین در یک کنفرانس خبری مطرح شد و اشاره کرد که چین با این اقدام آمریکا کاملاً مخالف است.
سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین گفت: درخواست آمریکا برای برگرداندن رئیس شرکت هوآوی در ارتباط با تحریم‌های آمریکا علیه ایران است، اما هوآوی بار‌ها اعلام کرده که به تمام قوانین و مقررات کاملاً پایبند بوده است.
وی همچنین تأکید کرد که چین کاملاً با تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران و هرگونه تحریمی که خارج از چهارچوب شورای امنیت باشد مخالفت می‌کند و کشور‌های بین‌المللی دیگر از جمله هم‌پیمانان خود آمریکا نیز با تحریم‌های یک‌جانبه مخالفند.
هوآ گفت: کانادا هم با مسئله برگرداندن رئیس شرکت هوآوی مخالف است. اقدام آمریکا کاملاً یک اقدام سیاسی است و در راستای اهداف وی برای به رخ کشیدن تکنولوژی خود بر دیگر کشور‌ها این کار‌ها را انجام می‌دهد و هدف آمریکا این است که می‌خواهد در حوزه تکنولوژی از چین سبقت بگیرد. سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین گفت: کشور‌هایی که حس عدالت‌جویی دارند باید با اقدامات این‌چنینی آمریکا کاملاً مخالفت کنند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید