کد خبر : 887116

کسانی که می‌گویند زمین گرد نیست در تازه‌ترین اظهارنظر به‌عنوان تئوری پردازان توطئه اعلام کردند که شیء ناشناس دیگری غیر از زمین باعث خسوف اخیر در جهان شده است.

خبرآنلاین نوشت: کاربری با انتشار یک پست در انجمن «زمین مسطح است»، ادعا کرد سایه زمین نبوده است که بین خورشید و ماه قرارگرفته، بلکه سایه یک شیء دیگری در مدار نزدیک به خورشید باعث وقوع خسوف شده است.
طبق این نظر این شیء گریزان قمر خورشید است که سالی دوبار خسوف ایجاد می‌کند و به گفته این افراد زمین هیچ نقشی در ماه‌گرفتگی ندارد. در این پست تأکید شده است که قرمز شدن ماه در خسوف به دلیل منقطع شدن جریان نور توسط این شیء است که نهایتاً می‌تواند سالی سه بار رخ دهد. به گفته انجمن موسوم به The Flat Earth Society شی‌ء مذکور به دلیل نزدیک بودن به خورشید توسط ما انسان‌ها دیده نمی‌شود. بر این اساس اجرام آسمانی در طول روز به دلیل نزدیک بودن به خورشید و نور شدید خورشید توسط انسان قابل‌درک نیست. انجمن افراطی مذکور تا به آنجا پیش رفته که معتقد است این شی‌ء آسمانی می‌تواند اجرام آسمانی مانند عطارد، ناهید یا حتی یک سیارک باشد! گفتنی است خسوف کامل بعدی ۲۶ ماه می ۲۰۲۱ رخ خواهد داد.
شی‌ء دیگری غیر از زمین باعث خسوف شد!
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید