کد خبر : 887698

رییس کارگروه ویژه پیگیری مطالبات کامیونداران در کمیسیون کشاورزی با اشاره به تصمیم‌های این کارگروه برای پیگیری مطالبات رانندگان اعم از رانندگان درون و برون شهری، گفت که بر اساس پیگیری‌های این کارگروه افزایش ۲۰ درصدی کرایه رانندگان، بیمه تامین اجتماعی، اقساطی کردن بدهی رانندگان و پرداخت غرامت دستمزد به آن‌ها اجرایی شده است.

ایسنا نوشت: خدیجه ربیعی در گفتگو با ایسنا در توضیح جلسات کارگروه ویژه پیگیری مطالبات رانندگان در کمیسیون کشاورزی، گفت: با توجه به اهمیت موضوع، کمیسیون کشاورزی اقدام به تشکیل کارگروهی برای پیگیری مطالبات رانندگان بخصوص کامیون‌داران کرد. قرار شد که مطالبات آن‌ها موضوع به موضوع بررسی شده که تاکنون این کارگروه چهار جلسه را تشکیل داده است.
خبر خوش نمایندگان مجلس برای رانندگان
وی افزود: در وهله اول افزایش ۲۰ درصدی کرایه رانندگان پیگیری شد که این موضوع از حدود یک ماه پیش اجرایی می‌شود. موضوع دیگر مشکل بیمه تامین اجتماعی رانندگان بود، در گذشته رانندگان ۱۳.۵ درصد حق بیمه و دولت نیز به همین میزان حق بیمه پرداخت می‌کردند که در مقطع کوتاهی دولت سهم کمتری از حق بیمه را پرداخت کرده و بار بیشتر به گردن رانندگان افتاد به همین دلیل با بررسی‌های صورت گرفته و همکاری خوب سازمان تامین اجتماعی، پرداخت حق بیمه به روال قبل برگشت. این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: مساله دیگر که اخیرا در کارگروه مطرح شده بحث پرداخت غرامت و دستمزد به کارگران است. زمانی که آن‌ها به دلیل بیماری نمی‌توانند کاری انجام دهند همچون شرایط کارمندان مستحق دریافت مرخصی استعلاجی بودند، سازمان تامین اجتماعی با توجه به شرایط راننده‌ها تقبل کرد که غرامت برای آن‌ها در نظر گرفته و پرداخت کند. وی افزود: بحث دیگر درباره اصلاح ماده ۱۳ قانون استفاده از حداکثر توان تولید است که شامل حال رانندگان نمی‌شود. ما در کمیسیون به دنبال نوشتن طرح اصلاحیه‌ای هستیم که پرداختن به جزئیات آن منوط به تصمیم‌گیری کمیسیون اجتماعی و صحن علنی است. ربیعی کارت هوشمند رانندگان را از دیگر موضوعات این کارگروه عنوان کرد و گفت: زمانی که رانندگان به هر دلیلی نمی‌توانستند کارشان را ادامه دهند برای تمدید کارت هوشمند به مشکل بر می‌خورند، مصوب شد که بلافاصله کارت هوشمند آن‌ها منقضی نشده و آن‌ها زمانی برای تمدید کارت هوشمند داشته باشند. رییس کارگروه ویژه پیگیری مطالبات رانندگان در کمیسیون کشاورزی با اشاره به اقساطی شدن بدهی رانندگان، گفت: رانندگان در مواردی همچون بیمه بدهی‌هایی داشتند که قرار شد تقسیط شود البته مشکل دیگر آن است که قسمتی از بیمه رانندگان را باید سازمان هدفمندی بدهد که اکنون سازمان تامین اجتماعی مطالباتی حدود ۴۳۰۰ میلیارد دارد. قرار شد در جلساتی با سازمان برنامه و بودجه پیگیری‌هایی انجام شود تا مطالبات سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود که این سازمان بتواند خدمات بهتری را به رانندگان ارائه دهد. ربیعی همچنین با اشاره به تاکیدات انجام شده به سازمان راهداری حمل و نقل برای پرداخت معوقات چهار ساله رانندگان، گفت: عزم دولت و مجلس آن است که با هم‌اندیشی و همفکری مطالبات رانندگان را پرداخت کنند تا مشکلات آن‌ها برطرف شود. وی در پایان با قدردانی از سازمان تامین اجتماعی و سازمان راهداری حمل و نقل کشور برای انجام همکاری‌های خوب، گفت: متاسفانه در این بین وزارت صنعت که مشکلات عدیده رانندگان به این وزارتخانه بر می‌گردد همکاری‌های لازم را نداشته است، انگار که این کار برای آن‌ها اولویت نیست به هر صورت امروز اعتراضات نمایندگان تمام شده است و ما به دنبال عملیاتی کردن مطالبات آن‌ها هستیم.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید