کد خبر : 887794

محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی بامداد امروز بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت.

محمد‌نبی حبیبی دبیرکل مؤتلفه درگذشت + علت مرگ و سوابق
«محمدنبی حبیبی» دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی بامداد امروز سه‌شنبه ۹ بهمن بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت.
محمدنبی حبیبی در سال ۱۳۲۴ در روستای باغخواص ورامین به دنیا آمده بود، وی فارغ‌التحصیل جامعه شناسی از دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی ارشد بود. وی استانداری تهران، فارس، خراسان را در کارنامه سوابق خود دارد و در دوره‌ای به عنوان شهردار تهران مسئولیت مدیریت شهری را بر عهده داشت. مرحوم حبیبی، همچنین از سال ۱۳۸۳ و پس از حبیب‌الله عسگراولادی دبیرکل حزب مؤتلفه شد.
براساس این گزارش، زمان و مکان تشییع پیکر دبیرکل فقید حزب مؤتلفه اسلامی متعاقباً اعلام خواهد شد.

پایگاه خبری شمانیوز، درگذشت این فعال سیاسی را به خانواده آن مرحوم تسلیت می‌گوید.

گوشه‌ای از زندگینامه و سوابق: محمد نبی حبیبی در سال ۱۳۲۴ در ورامین به دنیا آمد.در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در تمامی تظاهرات‌ها فعال بوده و علیه رژیم ستمشاهی فعالیت‌های سیاسی داشته است.
حبیبی همواره مقلد امام خمینی (ره) بوده و در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در بسیاری از استان‌های کلیدی ایران استاندار بوده است. وی استانداری تهران، فارس، خراسان بزرگ را در کارنامه سوابق خود دارد. محمد نبی حبیبی که دارای فوق لیسانس جامعه شناسی از دانشگاه تهران است، در دوره‌ای به عنوان شهردار تهران خدمات بسیاری را نصیب این کلان شهر می‌کند که از جمله آن می‌توان به متروی تهران اشاره کرد که آغاز ساخت این پروِه از زمان شهرداری وی شروع شد و امروز خدمات زیادی را به شهروندان تهرانی ارائه کرده است. دیگر سوابق محمد نبی حبیبی به شرح ذیل است:
قائم مقام بنیاد بین المللی غدیر مدیر عامل شرکت پست جمهوری اسلامی معاون وزیر راه و ترابری رئیس سازمان هواپیمایی کشور معاون وزیر بازرگانی قائم مقام رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان رئیس ستاد اقامه نماز تهران معاون سیاسی استاندار کرمان
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید