کد خبر : 893439

بر اثر حمله مسلحانه به یک قطار شهری واقع در شهر اوترخت هلند شماری از شهروندان مجروح شدند .

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از موج:بر اثر حمله مسلحانه به یک قطار شهری واقع در شهر اوترخت هلند شماری از شهروندان مجروح شدند .
جزئیات حمله تروریستی هلند + فیم
پس از اینکه مردی در قطار شهری یکی از مناطق پرازدحام اوترخت به روی چندین نفر آتش‌ گشود، پلیس در محل حاضر شد. در پی این واقعه دو فروند بالگرد امدادی به محل اعزام شدند. پلیس گزارش‌ها مبنی بر زخمی شدن شماری را تائید کرده است. برخی گزارش‌های غیر رسمی از کشته شدن یک نفر و زخمی شدن هفت تا نه نفر خبر می‌دهند با این حال پلیس هنوز هیچ آماری را تائید نکرده است. در پی تیراندازی در هلند ، افرادی که تیراندازی کردند به سمت بیمارستانی قدیمی که در همان نزدیکی قرار داشت رفتند و بقیه هم به سمت یک مرکز خرید رفتند. هنوز علت این حادثه مشخص نشده و پلیس در همین رابطه بیانیه‌ای منتشر کرده است با این مضمون: تیراندازی در منطقه «اکتبرپلین ۲۴ واقع در اوترخت رخ داد. این واقعه حدود ۱۰:۴۵ دقیقه گزارش شد. چندین نفر زخمی و نواحی اطراف محاصره شده‌اند و ما در حال بررسی این موضوع هستیم.» پلیس همچنین امکان تروریستی بودن تیراندازی امروز را بررسی می‌کند. «یوست لانشاگه» سخنگوی پلیس در این مورد گفت: «چندین تیراندازی در قطارشهری رخ داد و چندین نفر هم زخمی شدند. بالگردها در محل حضور دارند و هیچ فردی دستگیر نشده است.» هم‌اکنون نیروهای امدادی در محل حضور دارند. همچنین حرکت‌قطار شهری در این منطقه متوقف شده است و مشخص نیست که چه زمانی از سر گرفته خواهد شد. مدارس هم در این شهر تعطیل شده‌اند همچنین تدابیر امنیتی اطراف ساختمان‌های دولتی و بین‌المللی در لاهه تشدید شده‌اند. در پی انتشار این خبر، مارک روته نخست‌وزیر هلند از تصمیم دولت برای برگزاری نشست اضطراری خبر داد.
دانلود
پلیس از کشته شدن حداقل یک نفر و زخمی شدن ۹ تن دیگر در جریان تیراندازی یک یا چند مرد مسلح به قطار شهری در مرکز شهر اوترخت هلند خبر داده است. پلیس می‌گوید عامل یا عاملان تیراندازی همچنان در حال فرار هستند. همچنین حرکت قطار‌های شهری متوقف شده است. دولت هلند نیز یک نشست فوق العاده در پی این رخداد تشکیل داده است. پلیس هلند گفته است که ممکن است یک انگیزه تروریستی در پشت این رخداد وجود داشته باشد.
تدابیر امنیتی نیز در اطراف مقر دولت در لاهه تشدید شده است و از مدارس خواسته شده در‌ها را بسته نگاه دارند. نخست وزیر هلند در سخنانی تصریح کرد: ما نسبت به این رخداد بسیار نگران هستیم. چندین بالگرد نیز برای ارائه کمک به این مکان فرستاده شده است. رسانه‌ها گزارش دادند که نیرو‌های مبارزه با تروریسم ساختمانی را محاصره کرده‌اند که گمان می‌رود عامل تیراندازی در آن باشد. تدابیر امنیتی نیز در فرودگاه‌های هلند و در مقر‌های نهاد‌های حیاتی تشدید شده است. دولت هلند نیز گفت که سطح هشدار تهدید‌های تروریستی در اوترخت را حداکثری اعلام می‌کند. سرویس اطلاع رسانی دولت اعلام کرد: سطح هشدار تهدید‌های تروریستی افزایش یافته و در سطح قرمز قرار گرفته است که بالاترین سطح در اوترخت است.
حجم ویدیو: 18.62M | مدت زمان ویدیو: 00:00:25
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید