کد خبر : 888089

مدیر برنامه ریزی و نظارت شرکت ملّی صنایع مس ایران در همایش بین المللی اکتشافات مواد معدنی:

دومین همایش بین المللی اکتشافات مواد معدنی و نمایشگاه جنبی آن با مشارکت ده‌ها شرکت داخلی و خارجی و سخنرانان و نمایندگانی از کشور‌های استرالیا، آلمان، چین، کانادا و آمریکا در حال برگزاری است که امروز چهارشنبه دهم بهمن ماه به کار خود پایان خواهد داد.

روابط عمومی مس اذربایجان (مس سونگون)نوشت: در این همایش مدیر برنامه ریزی و نظارت شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به رتبه هشتم ایران در جهان در خصوص ذخیره معدنی مس اظهار داشت: قرار گرفتن جمهوری اسلامی ایران در کمربند جهانی مس که گستره آن از شمال غرب ایرانتا جنوب شرق کشور و سهم ۳۱ درصدی ذخیره جهانی بیانگر این است که باید در امر اکتشاف و توسعه این صنعت بیشتر کار شود همچنین باید یادآور شوم بر اساس آخرین ارزیابی‌ها در مس سرچشمه ۸۰۷ میلیون تن، در مس میدوک ۲۳۰ میلیون تن و در سونگون ۸۸۰ میلیون تن ذخیره قابل برداشت معدنی وجود دارد. سعد عبدی با اشاره به برنامه ریزی‌های صورت گرفته در حوزه صنعت و معدن و پتانسیل بالای معادن در کاهش وابستگی کشور به نفت ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با تولید ۳۱۷ هزار تن مس محتوای رتبه چهاردهم جهانی را دارد و ۱.۵% تولید مس محتوای جهان را به خود اختصاص داده است.
سهم ۵۴ صدم درصدی صنعت مس در تولید ناخالص داخلی وی با اشاره به تولید ۲۴۰ هزار تن مس پالایش شده و تأمین ۱ درصدی سهم تولید مس پالایش شده جهان عنوان کرد: ایران با ۱۵۳ هزار تن کمتر از یک درصد سهم جهان در مصرف مس پالایش شده را به خود اختصاص داده است. ایشان با بیان اینکه سهم صنعت مس در تولید ناخالص داخلی ۵۴ صدم درصد است گفت: در این زمینه باید تلاش کنیم تا به سمت معادن عمیق برویم.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید