کد خبر : 894614

رییس هیات عامل ایمیدرو از آغاز تولید در کارخانه آهن اسفنجی فولاد بافت خبر داد. این کارخانه امروز و در آستانه اعیاد ماه شعبان راه اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو): خداداد غریب پور در این باره گفت: آهن اسفنجی بافت با اقدامات شبانه روزی مهندسان ایرانی، در ساعت ۶ صبح امروز به مدار تولید پیوست. وی با اشاره به مشکلات ایجاد شده در مسیر راه اندازی کارخانه فوق تصریح کرد: به رغم اعمال برخی تحریم ها، متخصصان داخلی کشورمان توانستند بخش‌های حیاتی این پروژه را نصب و راه اندازی کنند.
آهن اسفنجی بافت به تولید رسید؛ کارخانه‌ای جدید از رییس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: برخی از تحریم‌ها سبب بروز چالش‌هایی در راه اندازی نرم افزار‌ها و همچنین تجهیزات اصلی پروژه شده بود که خوشبختانه این چالش با همت مهندسان ایرانی برطرف شد. وی یادآور شد: عملیات راه اندازی از زمان روشن شدن مشعل کارخانه در روز ۱۷ اسفند ماه گذشته آغاز شده بود که پس از طی مراحل مختلف، در نهایت ساعت ۱۲ ظهر امروز تولید محصول در این کارخانه با متالیزاسیون ۹۹ درصد آغاز شد. ایمیدرو پیش از آهن اسفنجی فولاد بافت، ۵ طرح استانی فولاد را پس از سال‌ها وقفه، راه اندازی کرده بود که امروز پروژه ششم نیز به مدار تولید پیوست. غریب پور همچنین خبر داد که در دهه نخست اردیبهشت جاری، این کارخانه با حضور مقامات عالی به طور رسمی افتتاح می‌شود.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید