کد خبر : 895499

استخراج زغالسنگ در اوکراین طی سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی ۷.۱ درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو): از ابتدای ژانویه تا پایان مارس ۲۰۱۹ میلادی استخراج زغالسنگ در اوکراین ۷ میلیون و ۷۶۵ هزار تن به ثبت رسید که حاکی از افت ۷.۱ درصدی (۵۹۴ هزار و ۵۰۰ تن) نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
براساس گزارش وزارت انرژی و صنعت زغالسنگ اوکراین، طی سه ماهه نخست ۲۰۱۹، استخراج زغالسنگ کک شو در این کشور با کاهش ۲۴ درصدی (۳۸۷ هزار و ۴۰۰ تن) نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی، یک میلیون و ۲۲۷ هزار تن ثبت شد.
کاهش تولید زغالسنگ اکراین در سه ماه ۲۰۱۹ طی مدت یادشده، اوکراین ۶ میلیون و ۵۳۷ هزار تن زغالسنگ حرارتی استخراج کرد که نشان از افت ۳.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است. همچنین طی مارس ۲۰۱۹، اوکراین ۳۶۰ هزار و ۴۰۰ تن از این ماده معدنی را استخراج کرد که حاکی از افت ۱۱.۹ درصدی نسبت به مارس ۲۰۱۸ میلادی است. طی مدت یاد شده، شرکت‌های معدنکار زغالسنگ تابعه این وزارتخانه نیز تولید زغالسنگ خود را با ۱۹.۵ درصد کاهش به ۹۵۵ هزار و ۵۰۰ تن رساندند. همچنین استخراج زغالسنگ حرارتی این شرکت‌ها ۲۳.۸ درصد کاهش یافت و به ۷۸۹ هزار و ۷۰۰ تن رسید در حالی که استخراج زغالسنگ کک شو با ۱۰.۱ درصد رشد به ۱۶۵ هزار و ۸۰۰ تن افزایش یافت.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید