کد خبر : 895536

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در سومین همایش فرصت‌های سرمایه گذاری هرمزگان گفت:

ظرفیت‌های موجود برای سرمایه گذاران بی نظیر است یاداورشد: منطقه ویژه درسال ۷۶ فعالیت خود را اغاز کرد و در سال ۸۸ با نام منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس عملیاتی شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی وفلزی خلیج فارس: حسن خلج طهرانی با بیان اینکه منطقه ویژه در دو بخش فعالیت میکند خاطرنشان کرد: در یک بخش دو هزار هکتاری است که صنایع در حال فعالیت هستند و یک بخش دیگر ایجاد یک سایت دو هزار و پانصد هکتاری است که در سایت توسعه‌ای این منطقه ویژه اماده واگذاری به شرکت‌های سرمایه گذاری است.
وی ویژگی‌های بزرگ منطقه ویژه خلیج فارس را حضور بیش از ۳۰ شرکت بزرگ صنعتی، همجواری با آب‌های آزاد و تنگه هرمز، همجواری با بندر شهید رجایی، اتصال به راه اهن سراسری، وجود اسکله مواد معدنی، سهولت دسترسی به معادن بزرگ منطقه، همجواری با نیروگاه یک هزار و ۲۰۰ مگاواتی، همجواری با پالایشگاه بزرگ نفتی، سهولت انتقال مواد اولیه از سایت به کارخانه، زیرساخت‌های دریایی برای تخلیه و بارگیری کشتی‌ها تا ۱۲ میلیون تن، اسکله نفتی با ظرفیت ۱۵ میلیون تن و حضور گمرک برشمرد.
ظرفیت‌های بی نظیر منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس برای سرمایه گذاران
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس وجود هتل پنج ستاره، ۴۰ هزار هکتار سایت دپو و واگن برگردان به ظرفیت ۶ میلیون تن از دیگر ویژگی‌های منحصر بفرد این منطقه ذکر کرد.
خلج طهرانی از توسعه اسکله بصورت مگا پوینت برای کشتی‌های با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن خبر داد و گفت: قرارداد هفت پست این اسکله با بخش خصوصی منعقد شده است که یک پروژه ملی محسوب میشود.
وی ظرفیت‌های اب شیرین کن فولاد، اب شیرین کن فولاد کاوه، پست ۶۰۰ مگاوات برق و اماده بودن اب و برق سایت را از دیگر امکانات منطقه ویژه ذکر کرد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر یازده شرکت تولید صنعتی در منطقه فعالیت میکنند که تولید چهار و نیم میلیون تن فولاد از دستاورد‌های این منطقه می‌باشد.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید